27.05.2011

Wakacyjny biznes

Sezon urlopowy właśnie się rozpoczyna i klienci coraz częściej zaglądają do biur podróży. Ruch na rynku wykorzystuje Traveltain, które otworzyło pierwsze jednostki franczyzowe.

- Pomysł na system franczyzowy Traveltain.pl powstał na bazie wieloletniego doświadczenia oraz obserwacji zmian zachodzących na rynku turystycznym w Polsce i na świecie. Dowodem na to, że obraliśmy właściwą drogą jest chociażby rok 2010, który zakończyliśmy prawie 50 proc. wzrostem sprzedaży - mówi Bartosz Kliś, właściciel Traveltaine.pl.

Placówka Traveltain z zewnątrz

Lubelskie biuro Traveltain.pl.

Obecnie pod logo firmy działają trzy placówki - własna, w lubelskiej Galerii Olimp, oraz dwie franczyzowe - w Lubartowie i Zamościu. Do końca lipca sieć ma powiększyć się o cztery kolejne stacjonarne biura podróży.

- Do końca tego roku chcemy otworzyć od 10 do 15 nowych placówek w całym kraju. Rozpoczęliśmy właśnie prace nad odświeżeniem marki oraz dostosowaniem jej do obecnych preferencji klientów - opowiada Kliś.

Osoby zainteresowane otwarciem własnego biura podróży działającego pod logo Traveltain.pl muszą mieć do dyspozycji co najmniej 60 tys. zł. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 35 tys. zł, zaś opłata miesięczna to 1 proc. od uzyskanego obrotu brutto.

Przyszły franczyzobiorca powinien mieć lokal w galerii handlowej o powierzchni co najmniej 18 m2. W ramach współpracy partnerzy Traveltain.pl otrzymują dostęp do oferty największych krajowych i zagranicznych touroperatorów. Mają również zapewniony projekt aranżacji lokalu wraz z meblami oraz elementami dekoracyjnymi i świetlnymi. Franczyzobiorca może również korzystać z portalu internetowego oraz uczestniczyć w cyklu szkoleń.

(mak)