10.06.2011

Alior Bank tworzy Radę Partnerów

Partnerzy będą mogli wpływać na kierunki rozwoju banku poprzez swoich przedstawicieli.

Bank zakończył już budowę punktów własnych i teraz stawia wyłącznie na rozwój oddziałów partnerskich. Sieć placówek bankowych prowadzonych przez partnerów liczy 130 punktów, a na otwarcie czeka kilkanaście kolejnych. Alior Bank podejmuje wiele działań mających na celu poprawę współpracy z partnerami. Jednym z nich jest Rada Partnerów, która daje partnerom możliwość zgłaszania sugestii i pomysłów mogących usprawnić współdziałanie.

Zdjęcie punktu systemu Alior Bank Partner

Sieć placówek Alior Banku prowadzonych przez partnerów liczy 130 punktów.

- Rada Partnerów, to pierwszy przypadek, kiedy bank z własnej inicjatywy wychodzi do swoich franczyzobiorców i umożliwia im nie tylko wyrażanie swoich opinii o działaniu w sieci, ale daje im realny wpływ na to, w jakim kierunku ta sieć będzie zmierzać - wyjaśnia Marcin Tauber, dyrektor rozwoju sieci w Departamencie Sieci Zewnętrznych. - Pierwsze spotkania z przedstawicielami regionalnymi już się odbyły – dodaje.

Przyszły partner Alior Banku musi zainwestować w swoją placówkę 20-25 tys. zł, oczywiście do tego dochodzą jeszcze koszty remontu lub adaptacji lokalu. Bank nie pobiera żadnych opłat za przystąpienie do sieci, ani za funkcjonowanie w niej.

Partner Alior Banku może natomiast liczyć na zwrot wydatków poniesionych na marketing lokalny do 3 tys. zł na rok. Ma on również zapewniony tzw. pakiet startowy dla nowej placówki, obejmujący wizualizację i materiały marketingowe. Franczyzobiorca sam szuka najlepszej lokalizacji pod swój bank, bo to on najlepiej zna lokalny rynek. Standardowa powierzchnia placówki waha się między 35 m2 a 45 m2. Placówki partnerskie nie powstają w miejscowościach, w których działają już oddziały własne banku.

(mak)