10.06.2011

Słowacki Komfort

Firma zapowiada rozwój sieci franczyzowej u naszych południowych sąsiadów.

Sieć sprzedaży Komfort liczy łącznie 158 sklepów, które działają w Polsce, Czechach i na Słowacji. W naszym kraju firma ma 110 sklepów własnych oraz 39 franczyzowych. W krajach ościennych jak na razie Komfort otwiera wyłącznie placówki własne, ale trwają już prace związane z rozwojem sieci franczyzowej na Słowacji.
- Dopracowujemy model biznesowy i prowadzimy rozmowy z pierwszym potencjalnym inwestorem, który ma wieloletnie doświadczenie na tym rynku - wyjaśnia Anna Klinowska, dyrektor ds. rozwoju sklepów Komfort.

Dywany na ekspozytorze w sklepie Komfort.

W sklepach Komfort można znaleźć panele podłogowe, podłogi drewniane oraz dywany i wykładziny.

W Polsce Komfort zamierza rozwijać swoją sieć w miejscowościach liczących 25 - 80 tys. osób. Do końca tego roku sieć ma się powiększyć o 14 sklepy franczyzowe i pięć własnych.

Przyszły franczyzobiorca musi dysponować lokalem o powierzchni 300 - 400 m2. Kwota inwestycji wynosi od 90 tys. zł do 120 tys. zł i w całości przeznaczona jest na wyposażenie sklepu. Spłata połowy tej kwoty może być przez nowego franczyzobiorcę rozłożona na pięć lat, partnerzy, którzy współpracują już z Komfortem i chcą otworzyć kolejny sklep, mogą liczyć na rozłożenie całej kwoty na dziesięć rat.

Opłata wstępna wynosi 15 tys. zł, opłata na fundusz marketingowy to 2,5 proc. wartości netto zakupionych od sieci artykułów. Komfort zapewnia swoim franczyzobiorcom dostęp do know-how, aranżację i wyposażenie sklepu, dostęp do zintegrowanego systemu informatycznego oraz cykliczne szkolenia produktowe i sprzedażowe. Partner może też liczyć na wsparcie ze strony Rady Franczyzobiorców.

(mak)