27.06.2011

Subway wkracza na Bałkany

Kanapkowy fast food w tym roku otworzy pierwsze restauracje w Rumunii.

Do końca 2015 w Rumunii ma powstać 60 restauracji. Pierwsza z nich powinna zostać otwarta jeszcze w tym roku. W chwili obecnej trwają poszukiwania odpowiedniej lokalizacji. Do czasu otwarcia pierwszej placówki sieć chce sprzedać 20 licencji. W Rumunii Subway nie będzie rozwijała się za pośrednictwem masterfranczyzy, ale rozwój będzie realizowany za pośrednictwem dwóch Agentów Rozwoju.

Klient w restauracji Subway.

Pod koniec maja sieć zaczęła oferować potencjalnym franczyzobiorcom licencje na otwarcie własnej placówki na terenie Rumunii. Pierwsza restauracja, w której przygotowywane będą sandwicze, powinna pojawić się jeszcze w tym roku.

- Rumunia stanowi dla naszej sieci franczyzowej bardzo interesujący rynek. W ciągu kilku lat kraj ten bardzo się rozwinął, widzimy więc tutaj duży potencjał dla rozwoju naszej sieci. Najbardziej perspektywicznym miastem jest Bukareszt - mówi Martin Princ, menedżer ds. rozwoju sieci Subway na Europę Środkową i Wschodnią. - Zainteresowanie licencją franczyzową w Rumunii już teraz jest duże. Pierwsi zainteresowani zgłaszali się do nas na długo przed oficjalnym wejściem Subwaya do Rumunii.

Dzięki prawie 34 tys. restauracji Subway został pod koniec ubiegłego roku największą siecią fast foodową na świecie. W Europie Środkowej i Wschodniej, gdzie Subway rozwija się od czterech lat, franczyzobiorcy prowadzą obecnie prawie 270 restauracji. W tym roku liczba ta powinna wzrosnąć o kolejnych 170 placówek, z czego najwięcej w Rosji. W Polsce Subway jest obecny od ponad dekady i prowadzi 38 restauracji. Wszystkie placówki sieci działają na zasadzie franczyzy.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora