05.07.2011

Dziesięć razy Mediq

Do systemu rozwijanego przez ACP Pharma przystąpiło w tym roku osiem aptek, tym samym franczyzobiorcy prowadzą dziesięć placówek z logo Mediq.

Nowe apteki powstały m.in. w Gdańsku, Świdnicy, Gdyni i Koninie. W całej Polsce działa około 200 aptek Mediq, których właścicielem jest ACP Pharama. Teraz firma zamierza zwiększyć dynamikę rozwoju sieci franczyzowej, aby liczba placówek prowadzonych przez franczyzobiorców dorównała liczbie aptek własnych.

Wnętrze apteki Mediq.

Apteki Mediq działają na naszym rynku od 2008 roku, pierwsze punkty franczyzowe zostały otwarte w 2010.

- Konkurencja na rynku aptecznym jest bardzo silna i poza jakością i fachowością obsługi coraz większe znaczenie przy podejmowaniu decyzji zakupowych ma cena. Jako apteka sieciowa będziemy mogli zaproponować naszym klientom niższe ceny, atrakcyjne promocje i profity wynikające z przystąpienia do programu lojalnościowego - mówi Robert Prus, właściciel apteki w Koninie.

Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 30 tys. zł, zaś opłata miesięczna to 0,75 proc. miesięcznego obrotu netto apteki. Przyszły franczyzobiorca powinien mieć zdolności menedżerskie i doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Lokal pod przyszłą aptekę powinien mieścić się w pobliżu supermarketów, przychodni lub szpitali i mieć 120 m2 powierzchni.

Potencjalni partnerzy zainteresowani systemem franczyzowym Mediq Apteka otrzymują określony model finansowy, na podstawie którego mogą przewidzieć planowane koszty i przychody, co znacznie zmniejsza ryzyko biznesowe. Dodatkowo franczyzobiorcy mają dostęp do specjalnych ofert handlowych negocjowanych z myślą o całej sieci Aptek Mediq.

(mak)