14.07.2011

Nowa kosmetyczna franczyza

Sklepy z kosmetykami L’Occitane przygotowały ofertę dla przyszłych franczyzobiorców.

Pod marką L'Occitane sprzedawane są kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, których produkcja oparta jest na bazie naturalnych olejków eterycznych i aktywnych składników roślinnych. Kosmetyki dla kobiet i mężczyzn dostępne są w 16 sklepach własnych w siedmiu największych polskich miastach. Firma planuje rozwój we franczyzie, dzięki czemu już za trzy lata w sieci ma działać 30-40 placówek.

Sklep z kosmetykami L'Occitane z zewnątrz w Galerii Mokotów w Warszawie Fot. L’Occitane en Provence

Całkowita kwota inwestycji w sklep L’Occitane wynosi około 120 tys. zł.

– Handel w Polsce przeniósł się w dużej mierze do nowoczesnych centrów handlowych. To naturalne, że rozwój sieci planujemy realizować dzięki potencjałowi powierzchni dostępnej w galeriach handlowych. Doceniamy też możliwości ulic handlowych, a dowodem na to są nasze sklepy w Warszawie na Nowym Świecie i na Rynku w Krakowie, które nie narzekają na brak klientów – mówi Mikołaj Pietrzak, dyrektor generalny L'Occitane Polska.

Najbliższe otwarcia będą miały miejsce w Galerii Kaskada w Szczecinie i w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Sklepy franczyzowe będą powstawać w miastach liczących 150-250 tys. mieszkańców oraz w kurortach turystycznych. Optymalna powierzchnia lokalu to 35-45 m2 i właśnie od wielkości sklepu zależy całkowita kwota inwestycji kształtująca się na poziomie ok. 120 tys. zł. Zawiera ona w sobie opłatę wstępną w wysokości 20 tys. zł, która umożliwia działalność pod logo L'Occitane en Provence.

Franczyzobiorcy otrzymają od sieci pomoc w analizie potencjału wybranej lokalizacji lub propozycje lokalu, jak również pomoc w negocjacji warunków finansowych i handlowych umowy najmu. Marka pomaga zaaranżować placówkę do wymogów sieci, m.in. poprzez przedstawienie szczegółowego planu merchandisingu, przygotowanie mebli, dekoracji i pierwszego zatowarowania. Szkolenia oraz materiały reklamowe pozwolą partnerowi osiągnąć oczekiwane wyniki finansowe w jego sklepie.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0