13.07.2011

Multifood STP za pół ceny

Koncept wchodzi do Dąbrowy Górniczej i walczy o klientów.

Nowa restauracja została otwarta 7 lipca w Centrum Handlowy Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Centrala sieci postarała się, by śląski lokal rozpoczął działalność z przytupem. Otwarciu towarzyszyła zakrojona na szeroką skalę kampania marketingowa, a także skierowana w stronę klientów promocja.

Lada z pojemnikami z jedzeniem w restauracji Multifood STP.

Multifood STP ma pięć lokali franczyzowych i cztery własne.

- Cały asortyment od dnia otwarcia do 17 lipca jest sprzedawany za połowę ceny – mówi Marzena Krupińska, dyrektor ds. rozwoju sieci. - Tego typu promocje mają na celu zachęcenie wszystkich nowych klientów do skorzystania z naszych usług. Średni obiad w czasie tych kilku dni kosztuje około 7,50 zł, więc jest to cena na każdą kieszeń.

Multifood STP w dąbrowskiej Pogorii obsługuje dziennie średnio 600 klientów, toteż dzienny obrót franczyzowej placówki może przekraczać nawet 5 tys. zł.

W restauracjach sieci klienci mogą wybierać w szerokim menu opartym zarówno na potrawach kuchni polskiej, jak i zagranicznych potrawach. Każdy wybrany przez klienta zestaw gotowych dań kosztuje odpowiednio do swojej wagi. Cena za kilogram jedzenia jest taka sama w przypadku wszystkich oferowanych produktów. W ofercie restauracji, oprócz kuchni polskiej, można znaleźć desery i dużą gamę napojów.

- Gotujemy wszystko na miejscu, nie używając żadnych konserwantów, co gwarantuje zdrową, domową kuchnię. Aby potrawy były wciąż świeże stosujemy strategię codziennej wyprzedaży wieczornej, co skutkuje długą kolejką i świeżymi potrawami rano - mówi Krupińska.

Obecnie sieć posiada lokale franczyzowe w: CH Forum w Gliwicach, Galerii Jurajskiej w Częstochowie, Pasażu Łódzkim w Łodzi i w CH Korona we Wrocławiu. Spółka akcyjna Multifood STP jest natomiast właścicielem czterech lokali we Wrocławiu: Pasaż Grunwaldzki, Magnolia Park oraz CH Marino.

Opłata wstępna w sieci wynosi 40 tys. zł. Inwestycja we własny lokal Multifood STP to kwota przekraczająca 300 tys. zł, która zwykle zwraca się w okresie do półtora roku.

(gum)