14.07.2011

Telekomunikacja przyspiesza

O rozwoju sieci Jamatel oraz nowościach technologicznych w branży telekomunikacyjnej opowiada Mariusz Skrzypczyk, właściciel firmy Jamatel.

Jak przebiega rozbudowa sieci sprzedaży Jamatel?
Z operatorem sieci komórkowej Play współpracujemy od 2007 roku. Przez ten czas uruchomiliśmy 17 placówek, a w planach mamy otwarcie trzech kolejnych punktów: w Hajnówce, Krynicy Zdroju i Krakowie. Stale rozszerzamy sieć naszych doradców biznesowych, których aktualnie posiadamy 18.

Mariusz Skrzypczyk, właściciel firmy Jamatel

Mariusz Skrzypczyk, właściciel firmy Jamatel.

Jakie są plany firmy na ten rok?
Główną strategią rozwoju firmy Jamatel jest współpraca z podmiotami, które mają wieloletnie doświadczenie w branży telekomunikacyjnej i perspektywy dalszego rozwoju sieci sprzedaży. Naszym priorytetem jest obecnie rozwój segmentu biznesowego. Chcemy otworzyć nowe placówki w północnej części kraju, gdzie rynek usług telekomunikacyjnych dla firm jest jeszcze słabo rozwinięty. Równocześnie pamiętamy o otwieraniu salonów w powstających galeriach handlowych w całym kraju.

Jakie nowości technologiczne pojawiły się ostatnio w branży?
W tym roku przełomowe okazało się wprowadzenie nowej sieci 4G, co oznacza większe możliwości połączeń internetowych. Dzięki zwiększonemu zasięgowi sieci Play, już w kwietniu dostęp do sieci szerokopasmowej możliwy jest nawet na 60 proc. terytorium kraju.

Rozmawiał (boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0