Tomasz Drab, jeden z franczyzobiorców Galerii Zdrowia.
Czwartek
21.07.2011
Organizatorzy Galerii Zdrowia chcą, aby sieć liczyła docelowo 50 sklepów ze sprzętem rehabilitacyjnym i ortopedycznym.
 

Operatorem sieci jest Mobilex – firma od 12 lat działa na rynku sprzętu rehabilitacyjnego. Galeria Zdrowia jako pierwsza (i dotąd jedyna) na tym rynku rozwija się przez franczyzę. Sieć liczy obecnie jedenaście placówek licencyjnych i dwie własne. Marka obecna jest m.in. w Bydgoszczy, Gnieźnie, Jędrzejowie, we Wrocławiu, w Jarosławiu, Tarnobrzegu, Kwidzynie i Kaliszu. W tym roku firma chce uruchomić osiem nowych sklepów. Docelowo sieć będzie liczyć 50 placówek. Mobilex poszukuje partnerów w całej Polsce, ale obecnie koncentruje się Śląsku, Suwalszczyźnie i Mazowszu.

Idealna lokalizacja pod placówkę Galerii Zdrowia powinna być wolna od barier architektonicznych, posiadać parking i znajdować się w okolicy o dużym natężeniu ruchu. Dobrze, jeśli w jej pobliżu znajduje się przychodnia, szpital lub punkt NFZ.

Całkowita kwota inwestycji w Galerię Zdrowia wynosi ok. 100 tys. zł. Opłata wstępna wynosi 15 tys. zł, a bieżąca stanowi do 5 proc. miesięcznej sprzedaży netto. Inwestycja zwraca się najpóźniej w ciągu dwóch lat od chwili otwarcia sklepu. Przystępujący do sieci partner odbywa wiele szkoleń: poznaje ofertę produktową, specyfikę sprzedaży, a także dowiaduje się jak współpracować ze służbą zdrowia oraz poruszać się w meandrach przepisów i procedur NFZ i PFRON.

– W czasie szkoleń franczyzobiorca otrzymuje całe nasze know-how, jednak istotnym elementem jest doświadczenie, które zdobywa samodzielnie, z pełnym wsparciem i zaangażowaniem Mobilexu – mówi Aneta Fendorf. – Praktyka i nasze aktywne wsparcie czynią franczyzobiorcę profesjonalistą w swojej dziedzinie. Indywidualne zaopatrzenie, dobre doradztwo, szybki dostęp do produktu – to jest to, co się liczy, a rzadko się na rynku zdarza. Taka specjalizacja wymaga fachowej wiedzy, którą oferujemy naszym franczyzobiorcom, bazując na aktualnych przepisach prawnych, wieloletniemu doświadczeniu, dobrych produktach i efektywnym zapleczu magazynowo-administracyjnym.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

Myślę, ze zdecydowanie warto się z tym zapoznać! --- http://specjalistka-ortodonta.pl/

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Optyk ma różowe okulary

Sklepy optyczne stacjonarne maja sens ponieważ wiele osób nie wie w jakich okularach będzie się dobrze czuło. I na miejscu może sobie przymierzyć wiele par, zorientować...

21 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
impossible game

I'm delighted with your site, nowhere else did I find so much useful and up-to-date information 192.168.O.1

5 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

Napędzają je szczególnie choroby przewlekłe czy długtrwała terapia. Plus w nfz nie zrozumieją twojego podejścia do profilaktyki. Ja np. chciałem poprawić...

19 wypowiedzi
ostatnia 06.06.2018
Optyk ma różowe okulary

Dobry optyk teraz jest jak złoto. Powiedzmy sobie szczerze. Wiele osób teraz pracuje przed komputerem. Odpowiednie okulary teraz trzeba mieć, bo potem popsuje się...

21 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

https://zastrzezone.pl/po-co-badac-znak-przed-rejestracja/67,17,22 to jest znacznie ciekawsza stronka.

19 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

https://zastrzezone.pl/po-co-badac-znak-przed-rejestracja/67,17,22 Zerknij tu.

6 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018
Optyk ma różowe okulary

https://zastrzezone.pl/po-co-badac-znak-przed-rejestracja/67,17,22 Wydaje mi się, że to może być pomocne.

21 wypowiedzi
ostatnia 02.06.2018