Produkty z linii Fornetti Home można kupić w sklepach Kaufland, Real oraz Alma Market
Piątek
15.07.2011
Nowa linia produktów Fornetti Home trafi na półki marketów Kaufland, Real oraz sieci delikatesów Alma Market.
 

Sieć minipiekarni i kawiarenek Fornetti buduje swoją sieć sprzedaży od ponad dziesięciu lat. Dotychczas ciasteczka i słone przekąski były dostępne wyłącznie w placówkach sieci. Firma zdecydowała się jednak na rozszerzenie swojej sieci sprzedaży wprowadzając do supermarketów mrożone ciasteczka Fornetti Home przeznaczone do samodzielnego wypieku.

- Produkty Fornetti od ubiegłego roku były dostępne w sieci Kaufland. Dobre wyniki sprzedaży zachęciły nas do rozwoju linii i obecnie produkty z linii Fornetti Home można kupić również w sklepach Real oraz Alma Market. Chcielibyśmy podjąć współpracę z kolejnymi sklepami detalicznymi - zapowiada Małgorzata Idzikowska, kierownik działu marketingu Fornetti Polska.

Fornetti ma w całym kraju ponad 300 minipiekarni, z których blisko 250 prowadzą franczyzobiorcy. Żeby otworzyć własną minipiekarnię trzeba dysponować kwotą 40-60 tys. zł, tyle bowiem kosztuje przygotowanie stoiska o powierzchni 10-12m2. Franczyzodawca nie pobiera żadnych opłat za przystąpienie do sieci, opłata marketingowa wynosi 5 proc. Od miesięcznej kwoty zakupów produktów.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.