15.07.2011

Fornetti w supermarkecie

Nowa linia produktów Fornetti Home trafi na półki marketów Kaufland, Real oraz sieci delikatesów Alma Market.

Sieć minipiekarni i kawiarenek Fornetti buduje swoją sieć sprzedaży od ponad dziesięciu lat. Dotychczas ciasteczka i słone przekąski były dostępne wyłącznie w placówkach sieci. Firma zdecydowała się jednak na rozszerzenie swojej sieci sprzedaży wprowadzając do supermarketów mrożone ciasteczka Fornetti Home przeznaczone do samodzielnego wypieku.

Opakowanie ciastek Fornetti Home dostępnych w sieciach supermarketów.

Produkty z linii Fornetti Home można kupić w sklepach Kaufland, Real oraz Alma Market

- Produkty Fornetti od ubiegłego roku były dostępne w sieci Kaufland. Dobre wyniki sprzedaży zachęciły nas do rozwoju linii i obecnie produkty z linii Fornetti Home można kupić również w sklepach Real oraz Alma Market. Chcielibyśmy podjąć współpracę z kolejnymi sklepami detalicznymi - zapowiada Małgorzata Idzikowska, kierownik działu marketingu Fornetti Polska.

Fornetti ma w całym kraju ponad 300 minipiekarni, z których blisko 250 prowadzą franczyzobiorcy. Żeby otworzyć własną minipiekarnię trzeba dysponować kwotą 40-60 tys. zł, tyle bowiem kosztuje przygotowanie stoiska o powierzchni 10-12m2. Franczyzodawca nie pobiera żadnych opłat za przystąpienie do sieci, opłata marketingowa wynosi 5 proc. Od miesięcznej kwoty zakupów produktów.

(mak)