Prawo farmaceutyczne do trybunału

Poniedziałek
24.12.2001
Aptekarze chcą wykorzystać trzymiesięczne vacatio legis
 

Jak podaje „Puls Biznesu”, rzecznik praw obywatelskich zarzucił przed Trybunałem Konstytucyjnym, że ustawa Prawo farmaceutyczne jest sprzeczna z zasadami wolności gospodarczej i prawa dziedziczenia.

Właściciele aptek liczą, że decyzja trybunału wpłynie na zmianę tych najważniejszych zapisów. Branża jest zgodna, że ustawa ma kilka bardzo istotnych niedociągnięć, ale sektorowi nie udało się ustrzec przed wewnętrznym sporem, który już raz doprowadził do uchwalenia takiego właśnie prawa.

Właściciele aptek podzielili się na tych, którzy bronią „polskiej własności” i nie chcą dopuścić do angażowania w ten sektor zagranicznego kapitału oraz na tych, reprezentują inwestorów zachodnich zainteresowanych tworzeniem sieci aptek.

Nie czekając na werdykt TK, który prawie na pewno jedna z grup interesów aptekarskich uzna za krzywdzący, aptekarze postanowili jeszcze raz zawalczyć o lepsze prawo. Chcą wykorzystać fakt, iż wejście w życie ustawy odłożono do kwietnia.

- Zauważyliśmy, że przepis ograniczający prawo posiadania do jednej apteki przestaje podobać się nawet wielu krajowym aptekarzom. Obawiają się, że i na nich znajdzie się w przyszłości haczyk, który nie pozwoli na odnawianie koncesji na prowadzenie aptek – tłumaczy Artur Djagarov, prezes spółki Apteki Polskie, współfinansowanej prze fundusz Enterprise Investors.

Więcej: Katarzyna Kozińska, Puls Biznesu, 24-27 grudnia 2001
Puls Biznesu

POPULARNE NA FORUM

Firma w zgodzie z naturą

To jest bardzo szlachetna rzecz. ___________________________ Logistyka

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
impossible game

To może być bardzo ciekawe. _________________- Prace licencjackie z Logistyki

3 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
impossible game

To może być ciekawe. ___________________ < a href="http://pracelicencjackielogistyka.pl/">Prace licencjackie z Logistyki

3 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
impossible game

Thanks for sharing.I found a lot of interesting information here. A really good post, very thankful and hopeful that you will write many more posts like this one. - impossible...

3 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Firma w zgodzie z naturą

Thanks a lot for sharing this arabian tale with us. As someone who is a big chief essays enthusiast, I enjoyed reading this tale a lot. If you can share more tales like this, I...

9 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2018
Optyk ma różowe okulary

To może być bardzo ciekawy artykuł. ______________ Magisterskie prace z anglistyki

18 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Optyk ma różowe okulary

my całą rodziną uczęszczamy do http://perfektvision.pl/. Porównując inne salony to naprawdę wyróżniają się ceną i jakością okularów

18 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2018
Firma w zgodzie z naturą

Warto też zadbać o artykuły bhp które są w zgodzie z naturą, np polecam zajrzeć tutaj: http://www.bhpnawigator.com.pl/ , mają naprawdę świetną ofertę.

9 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2018