Global rent a car ma blisko 40 oddziałów franczyzowych w całym kraju.
Piątek
22.07.2011
Na mapie Polski pojawią się kolejne wypożyczalnie samochodów Global rent a car.
 

Sieć wypożyczalni samochodów powiększyła się w tym roku o siedem nowych placówek. Samochód od Global Rent a Car można już wypożyczyć w Białymstoku, Płocku, Włocławku, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Legnicy i Wałbrzychu. Firma otworzyła też nowe biuro w Opolu, a w planach są kolejne otwarcia. Nowe wypożyczalnie mają pojawić się m.in. w Poznaniu, Krakowie i Kaliszu.

- Na wiarygodność naszej sieci franczyzowej olbrzymi wpływ miało doświadczenie zdobyte podczas prowadzenia własnych oddziałów. Dzięki temu w ciągu minionych dwóch lat liczba naszych oddziałów z kilku własnych zwiększyła się do prawie 40 franczyzowych – mówi Łukasz Mozolewski, specjalista ds. sieci wynajmu krótkoterminowego Global rent a car.

W pierwszym kwartale 2011 roku Global rent a car rozszerzył swoją ofertę o samochody z klasy Premium (głównie BMW serii 3, serii 5 oraz serii X3). W ten sposób sieć wyszła naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu klientów na wynajem samochodów droższych i bardziej reprezentacyjnych.

- Podpisaliśmy również kolejne centralne umowy z firmami assistance i touroperatorami, które jeszcze bardziej zwiększyły liczbę zleceń obsługiwanych przez naszych franczyzobiorców. We wszystkich oddziałach nastąpiło wdrożenie nowego systemu informatycznego, ułatwiającego zarządzanie coraz większą ilością pojazdów oraz rezerwacji – dodaje Mozolewski.

Opłata licencyjna wynosi 5 tys. zł, franczyzobiorca może również płacić po 200 zł przez cały czas trwania umowy czyli 36 miesięcy. Opłata franczyzowa to 10 proc. od obrotu.

(mak)