W okresie wakacji spada liczba klientów salonów urody, bo opalanie nie sprzyja zabiegom fotoodmładzania. Biznes odradza się we wrześniu, a dodatkowym bodźcem, który ma przyciągnąć większą liczbę klientów ma być możliwość dokonywania rezerwacji przez internet.
Czwartek
28.07.2011
W salonach fotodepilacji Adolesense klienci mogą rezerwować zabiegi przez internet.
 

Adolesense specjalizuje się w zabiegach fotodepilacji oraz fotoodmładzania. W ofercie znajduje się także redukcja przebarwień, leczenie trądziku, lifting oraz liposukcja ultradźwiękowa. W sieci działa sześć placówek, w tym cztery franczyzowe. Najbliższe otwarcia planowane są w północno-wschodniej Polsce – w Białymstoku i Giżycku.

– Zasada dotycząca lokalizacji jest bardzo prosta. Im więcej osób przechodzi lub przejeżdża koło salonu, tym lepiej. Warunek ten spełnia lokal na ruchliwym osiedlu oraz w centrum miasta liczącego co najmniej 30 tys. mieszkańców – wyjaśnia Adam Kaczmarz, menedżer Adolesense.

Kwota inwestycji w biznes wynosi minimum 50 tys. zł i zawiera się w niej szkolenie organizowane przez franczyzodawcę, oprogramowanie, materiały marketingowe oraz urządzenie do wykonywania zabiegów. Ewentualne dodatkowe koszty wiążą się z wyposażeniem recepcji i oznaczeniem lokalu. Miesięczne opłaty wynoszą 1 tys. zł, z czego 400 zł przeznaczone jest na działania marketingowe. Wymogi dotyczące partnerów wiążą się z tym, jaką funkcję będzie pełnił – czy pozostanie wyłącznie inwestorem, czy też zamierza aktywnie włączyć się w prace salonu Adolesense. W drugim przypadku franczyzobiorcę czeka seria szkoleń.

Od niedawna firma umożliwia swoim klientom dokonywanie rezerwacji przez internet.- Wiele osób zastanawia się nad wizytą w salonie, gdy jest on już zamknięty. W przypadku korzystania z naszej strony klienci mają cały czas dostęp do informacji na temat zabiegów i w każdej chwili mogą dokonać rezerwacji. Nowy system pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Najbardziej tego typu oszczędność potrzebna jest w sytuacji, kiedy mamy wielu zainteresowanych klientów jednego dnia i jest problem z wolnym personelem, który mógłby ich obsłużyć - dodaje Adam Kaczmarz.

W okresie wakacji spada liczba klientów salonów urody, bo opalanie nie sprzyja zabiegom fotoodmładzania i fotodepilacji.
– Popyt na zabiegi występuje prawie cały rok, z wyjątkiem lipca i sierpnia, kiedy to wielu klientów wyjeżdża na urlopy. Pozostali nie wykonują zabiegów na dużych obszarach ciała, na przykład na nogach, ponieważ chcą je opalać, co nie powinno mieć miejsca w trakcie trwania sesji z wykorzystaniem intensywnego światła – mówi Adam Kaczmarz.

(dw)


POPULARNE NA FORUM

Croatia thanh cong tai vi sao?

Nào là tâm trạng, nào là ý thức, khi là niềm tự hào dân tộc... Vậy, hãy nghe chính một “fan cuồng” Croatia, trước khi nghe những lời bàn...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Fotodepilacja - z kim warto współpracować?

Osobiście polecam dobrego lekarza medycyny estetycznej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Lekarz%20medycyny%20estetycznej Wtedy będziemy mieli pewność, że efekty będą trwałe.

59 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Fotodepilacja - z kim warto współpracować?

Osobiście polecam dobrego lekarza medycyny estetycznej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Lekarz%20medycyny%20estetycznej Wtedy będziemy mieli pewność, że efekty będą trwałe.

59 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Gabinet kosmetyczny

Ja myślę o otworzeniu gabinetu z zabiegami makijażu permanentnego. Na początek chciałabym zająć się makijażem permanentnym brwi 3 metodami . Chciałam się...

97 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Gabinet kosmetyczny

Według mnie podstawą przy otwieraniu salonu kosmetycznego są odpowiednia wiedza i umiejętności, które to można nabyć w trakcie dobrych szkoleń. Następnie należałoby...

97 wypowiedzi
ostatnia 02.07.2018
Firma w formie

Moda na zdrowy tryb życia dalej trwa i bardzo dobrze :) Sam należę do osób, które w wolnym czasie chętnie uprawiają sport - po takich zajęciach czuję się...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2018
Manicure "pod ręką"

Coraz częściej się widzi w centrach handlowych wysepki z zabiegami kosmetycznymi. _________________________ http://www.biokur.pl/

3 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Wyspy manicurowe

A z jakich akcesoriów do manicure'u korzystacie? Ja bardzoe często robię zamówienie na NailsCompany.eu. Ostatnio kupiłam tam efekt holo na paznokcie

16 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018