26.07.2011

100 razy Meritum

Do końca roku Meritum Bank zamierza otworzyć 100 nowych placówek.

Obecnie pod logo Meritum Bank działa 58 placówek franczyzowych i 16 własnych. Franczyzobiorcy prowadzą nowe placówki Banku m.in. w Elblągu, Łomży, Jeleniej Górze i Sosnowcu.

Wnętrze placówki Meritum Banku.

Obecnie pod logo Meritum Bank działa 58 placówek franczyzowych i 16 własnych.

- Nowe punkty otwierane są na bieżąco, a na mapie Polski pojawia się ich kilka w miesiącu. Do końca tego roku chcielibyśmy otworzyć ponad 100 nowych placówek – mówi Jacek Biskup, dyrektor Departamentu Zarządzania Siecią Partnerską Meritum Bank ICB S.A.

Przyszły partner Meritum Banku powinien dysponować środkami na adaptację i wyposażenie lokalu. Opłata za przystąpienie do sieci jest negocjowana indywidualnie z każdym partnerem. Bank pobiera również opłatę bieżącą w wysokości 1 tys. zł.

- Interesują nas miasta mające co najmniej 20 tys. mieszkańców. Franczyzobiorcy otrzymują od nas pomoc w zakresie przygotowania placówki oraz rekrutacji i szkolenia personelu. Pomagamy im również w zorganizowaniu kampanii promocyjnej związanej z otwarciem placówki – wyjaśnia Jacek Biskup.

Meritum Bank ICB S.A. pod obecną nazwą działa od 2009 roku. Większościowym akcjonariuszem jest fundusz inwestycyjny Innova/4 L.P., któremu doradza Innova Capital. W czerwcu 2011 do grona akcjonariuszy Meritum Banku dołączyli Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz WCP Cooperatief U.A, filia prywatnego funduszu Wolfensohn Capital Partners, L.P (WCP).

(mak)