25.07.2011

Makro kusi sklepikarzy

Sklep spożywczy Odido chce otworzyć już 340 przedsiębiorców.

Odido to projekt sieci Makro prowadzony w ramach Programu Wsparcia i Doradztwa, który ma pomóc właścicielom sklepów z sektora handlu detalicznego w umocnieniu swojej pozycji na rynku. W kwietniu prezes Makro Cash and Carry, Uwe Hoelzer zapowiadał, że do końca roku do sieci przystąpi 500 sklepów. Na dzień dzisiejszy umowy potwierdzające przystąpienie do Odido podpisało 340 przedsiębiorców, zaś 264 otworzyło już swoje placówki.

Witryna sklepu Odido rozwijanego przez Makro.

Nazwa sieci Odido nawiązuje do jej motta "OD domu blisko, DO domu wszystko".

System, w jakim funkcjonuje Odido, to rodzaj miękkiej franczyzy. Do sieci mogą przystąpić zarówno właściciele małych, jak i większych sklepów spożywczych na terenie całej Polski. Za przystąpienie do sieci, jaki i za funkcjonowanie w jej ramach, nie są pobierane żadne opłaty. Partner jest jednak zobligowany do robienia zakupów w Makro. Właściciele sklepów mogą liczyć dodatkowo na wsparcie marketingowe oraz inną pomoc w prowadzeniu biznesu np. w postaci szkoleń, doradztwa przy wyborze asortymentu czy rabatów na zaopatrzenie w sklepach Makro.

Zgodnie z hasłem przewodnim sieci ,,Od domu blisko, do domu wszystko” asortyment Odido został dobrany tak, aby klienci mogli znaleźć w sklepach wszystko to, czego potrzebują w swoich domach na co dzień, łącznie ze świeżymi warzywami i owocami. W ofercie znajdują się także produkty marek Aro, Fine Food i Fine Dreaming, dystrybuowanych w Makro na wyłączność.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora