29.07.2011

Kwiatoteka na Centralnym

W stolicy działa już siedem kwiaciarni spod znaku Kwiatoteki.

Nowa kwiaciarnia została otwarta 27 lipca w Galerii Północnej warszawskiego Dworca Centralnego.
- Zainteresowanie naszym konceptem franczyzowym jest naprawdę duże. W ciągu niecałego roku zgłosiło się do nas ok. 1 tys. osób, które deklarowały chęć przystąpienia do Kwiatoteki. Pierwszym efektem tych rozmów będzie franczyzowa Kwiatoteka w kieleckiej Galerii Echo, która ruszy w sierpniu - mówi Beata Drachal, właściciel sieci. - Mam nadzieję, że kolejne franczyzowe kwiaciarnie, które zamierzamy otworzyć w ciągu kilku najbliższych miesięcy, uwiarygodnią nasz model biznesowy i zachęcą do współpracy kolejnych franczyzobiorców.

Kwiaciarnia Kwiatoteki na Dworcu Centralnym w Warszawie.

Kwiatoteka liczy siedem kwiaciarni, które działają na terenie Warszawy i okolic.

Na razie Kwiatoteka rozwija się wyłącznie na terenie naszego kraju, ale firma rozważa już ekspansję na kolejne rynki.

- Otrzymaliśmy zaproszenie do wejścia na rynki Rumunii i Ukrainy. Jesteśmy w trakcie rozmów precyzujących warunki współpracy - wyjaśnia Drachal.

Kwiaty z Kwiatoteki można kupić wyłącznie w galeriach handlowych. Franczyzobiorca, który chce we współpracy z firmą otworzyć własną kwiaciarnię może skorzystać z bazy lokali w galeriach handlowych, z którymi Kwiatoteka już współpracuje, może również samodzielnie znaleźć lokal o powierzchni ok. 30 m2 i czekać na jego akceptację ze strony sieci. Żeby otworzyć własną Kwiatotekę trzeba dysponować kwotą co najmniej 100 tys. zł. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 15 tys. zł, opłata bieżąca to 5 proc. obrotu pomniejszone o dwukrotność czynszu.

(mak)