5.10.15. rusza na podbój internetu

5.10.15. poszukuje partnerów, którzy poprowadzą sklep w mieście liczącym 20-50 tys. mieszkańców.
Czwartek
11.08.2011
Ubranka dziecięce można kupić nie tylko w stacjonarnych placówkach, ale również w e-sklepie.
 

Po prawie roku zastoju w rozwoju sieci 5.10.15. nabiera rozpędu. Do końca roku planowane są otwarcia 10 punktów własnych oraz 20 partnerskich. W ostatnich tygodniach powstały sklepy własne w Warszawie, Radomiu, Chojnicach i Zamościu oraz sklep internetowy. E-sklep oferuje prawie 3 tys. różnych produktów. Szeroki asortyment odzieży, obuwia i akcesoriów dla dzieci w wieku od niemowlęcia do gimnazjalisty został uporządkowany w taki sposób, aby kupujący w nim rodzice mogli łatwo odnaleźć poszukiwane produkty i szybko sfinalizować swoje zakupy. Przyszli klienci sklepu 5.10.15. mogą spodziewać się szybkiej dostawy, która będzie zrealizowana w ciągu 48 godzin od złożenia zamówienia. W przyszłości pojawi się możliwość odbioru zamówionych produktów w wybranym sklepie 5.10.15 na terenie całego kraju.

Planowane w połowie 2010 roku zmiany w zasadach funkcjonowania sklepów partnerskich 5.10.15. ostatecznie nie weszły w życie. Właściciel licencji, spółka Komex, chciała, aby towar sprzedawany w sklepach 5.10.15. był kupowany przez partnerów, a nie oddawany w depozyt. W ten sposób firma mogłaby pozbyć się ciężaru finansowego, jakim było wydawanie własnego asortymentu z magazynów, a następnie oczekiwanie na zapłatę ze strony partnera.

– Zostaliśmy przy systemie agencyjnym, w którym Komex jest właścicielem towaru, zarządza nim i ponosi koszty przecen. Partner koncentruje się na utrzymaniu standardów, obsłudze klienta i sprzedaży produktów. Obecny system współpracy gwarantuje lepsze zarządzanie towarem – twierdzi Paweł Okpisz, menedżer ds. franczyzy 5.10.15.

Całkowita inwestycja w stacjonarny sklep 5.10.15.wynosi 80-120 tys. zł i zależy od powierzchni lokalu. Szacuje się, że zaadaptowanie lokalu do wymogów sieci wynosi 800 zł za 1 m2. Koszt opłaty licencyjnej zamyka się w kwocie 15 tys. zł. Partner otrzymuje w zamian know-how, projekt architektoniczny sklepu, wsparcie przy otwieraniu punktu oraz szkolenia. Umowa z licencjodawcą wiąże się z koniecznością zabezpieczenia w postaci weksla oraz depozytu zwrotnego w wysokości 20 tys. zł.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Witam wszystkich! Macie już pomysł na prezent dla dzieciaków? Ja się zastanawiam nad takimi balonikami...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018