Angielski w domowym zaciszu

W obecnej chwili Mortimer - English Club ma otwartych ponad 300 przedstawicielstw na świecie. W samej Europie gości już w 20 krajach, a ostatnie miesiące zaowocowały podpisaniem umów partnerskich w Rumunii i Hiszpanii.
Sobota
13.08.2011
By zaoszczędzić kapitał i czas franczyzobiorców Mortimer - English Club umożliwia prowadzenie zajęć we własnym domu.
 

- Strategią na najbliższe lata jest otwarcie placówki w każdym większym mieście w kraju. Sieć szkół rozwija się wolniej niż wcześniej zakładaliśmy, ale wciąż chcemy sukcesywnie wzmacniać swoją pozycję w Polsce - mówi Anna Bratowska-Olszewska, General Director Mortimer - English Club Poland.

Mimo tegorocznych podwyżek VAT koszty współpracy z siecią Mortimer nie uległy zmianie. Podwyżki ominęły opłaty franczyzowe i marketingowe oraz ceny podręczników. Firma wzięła na siebie koszty związane ze zmianą stawek VAT. Przystępując do współpracy potencjalny partner franczyzowy powinien dysponować kapitałem w wysokości 20 tys. zł. Kwota ta pozwala na zainicjowanie biznesu, który może być prowadzony w wynajętym biurze lub we własnym domu, co znacznie obniża koszty.

- Nauczanie we własnym mieszkaniu lub domu zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Ciepła i rodzinna atmosfera pozytywnie wpływa na przełamanie barier językowych – przekonuje Anna Bratowska-Olszewska - Mortimer - English Club w formacie home office pozwala na bardzo elastyczny system pracy. To także szansa dla osób, które chciałby posiadać swój biznes, ale niestety nie mieszkają w dużych aglomeracjach, gdzie łatwiej jest wynająć odpowiednie pomieszczenie.

Koncepcja nauki angielskiego dla dzieci wykorzystywana w Mortimer - English Club została sformułowana w 1995 roku przez Karolę Scheer, założycielkę firmy. Pomysł polega na tym, aby bezstresowo uczyć się języków poprzez gry i śpiew w języku angielskim. Wedle założenia konceptu, w podobny sposób angielskiego nauczani są także dorośli. Zajęcia prowadzone są dla różnych grup wiekowych, od dwulatków aż po seniorów. Szkoły językowe Mortimer działają w kilku krajach Europy - w Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, w Rosji, a od niedawna także na Ukrainie.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Tłumacz

Cześć, jeśli potrzebujecie jakiegoś sprawdzonego tłumacza to polecam LOQUAX na prawdę warto skorzystać, nasza firma korzysta z takich usług już od długiego czasu i...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018