13.08.2011

Angielski w domowym zaciszu

By zaoszczędzić kapitał i czas franczyzobiorców Mortimer - English Club umożliwia prowadzenie zajęć we własnym domu.

- Strategią na najbliższe lata jest otwarcie placówki w każdym większym mieście w kraju. Sieć szkół rozwija się wolniej niż wcześniej zakładaliśmy, ale wciąż chcemy sukcesywnie wzmacniać swoją pozycję w Polsce - mówi Anna Bratowska-Olszewska, General Director Mortimer - English Club Poland.

Zajęcia dla dzieci w Mortimer - English Club

W obecnej chwili Mortimer - English Club ma otwartych ponad 300 przedstawicielstw na świecie. W samej Europie gości już w 20 krajach, a ostatnie miesiące zaowocowały podpisaniem umów partnerskich w Rumunii i Hiszpanii.

Mimo tegorocznych podwyżek VAT koszty współpracy z siecią Mortimer nie uległy zmianie. Podwyżki ominęły opłaty franczyzowe i marketingowe oraz ceny podręczników. Firma wzięła na siebie koszty związane ze zmianą stawek VAT. Przystępując do współpracy potencjalny partner franczyzowy powinien dysponować kapitałem w wysokości 20 tys. zł. Kwota ta pozwala na zainicjowanie biznesu, który może być prowadzony w wynajętym biurze lub we własnym domu, co znacznie obniża koszty.

- Nauczanie we własnym mieszkaniu lub domu zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Ciepła i rodzinna atmosfera pozytywnie wpływa na przełamanie barier językowych – przekonuje Anna Bratowska-Olszewska - Mortimer - English Club w formacie home office pozwala na bardzo elastyczny system pracy. To także szansa dla osób, które chciałby posiadać swój biznes, ale niestety nie mieszkają w dużych aglomeracjach, gdzie łatwiej jest wynająć odpowiednie pomieszczenie.

Koncepcja nauki angielskiego dla dzieci wykorzystywana w Mortimer - English Club została sformułowana w 1995 roku przez Karolę Scheer, założycielkę firmy. Pomysł polega na tym, aby bezstresowo uczyć się języków poprzez gry i śpiew w języku angielskim. Wedle założenia konceptu, w podobny sposób angielskiego nauczani są także dorośli. Zajęcia prowadzone są dla różnych grup wiekowych, od dwulatków aż po seniorów. Szkoły językowe Mortimer działają w kilku krajach Europy - w Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, w Rosji, a od niedawna także na Ukrainie.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora