Właściciel licencji StreamArt umożliwia także prowadzenie myjni stacjonarnej, na przykład na parkingu koło supermarketu. Firma wyposaża wtedy partnera w specjalnie do tego przygotowany i wyposażony namiot.
Poniedziałek
15.08.2011
Prowadzenie myjni parowej działającej pod logo SteamArt opłaca się na obszarze powyżej 35 tys. mieszkańców.
 

Wykazały to badania realizowane przez sieć, dzięki czemu franczyzobiorcy otrzymują wyłączność terytorialną. Daje ona gwarancję, że w tej samej miejscowości, liczącej mniej niż 70 tys. mieszkańców, nie znajdzie się kolejny punkt StreamArt. Usługi mycia parowego firma świadczy od dwóch lat i w tym czasie zdołała zbudować sieć, do której należy 39 franczyzobiorców i cztery myjnie własne. Do końca roku StreamArt zamierza co najmniej podwoić liczbę myjni. Najbliższe otwarcia będą miały miejsce w: Gnieźnie, Elblągu, Kwidzynie, Łodzi i Koszalinie.

– Z naszych usług korzystają klienci, którzy chcą zaoszczędzić czas i dbają o środowisko. Od partnerów oczekujemy przede wszystkim zdolności sprzedażowych. Sam proces przystąpienia do sieci jest bardzo krótki, ponieważ od chwili podpisania umowy licencjobiorca już po kilku dniach może rozpocząć prowadzenie działalności – twierdzi Katarzyna Hemmerling, właścicielka firmy Steam Art, do której należy sieć Mobilnych Myjni Parowych.

Wcześniej trzeba jednak dokonać opłaty wstępnej, która wynosi 3 tys. zł. W ramach tej opłaty SteamArt oddaje w ręce partnera know-how przekazane w trakcie szkoleń dotyczących obsługi maszyn (w tym odkurzacza ekstrakcyjnego) oraz sposobów dotarcia do klienta. W pakiecie startowym znajdują się także zestaw chemii kosmetycznej, stroje robocze, wizytówki, ulotki, reklama w internecie, a także dostęp do klientów korporacyjnych, z którymi sieć współpracuje na innych obszarach. Dodatkowo franczyzobiorca musi zainwestować w samochód wyposażony w profesjonalny sprzęt, którym będzie docierał do klienta i świadczył usługi.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.