Najlepiej, jeśli kabina będzie znajdować się w galerii handlowej miasta liczącego co najmniej 50 tys. mieszkańców.
Wtorek
16.08.2011
Zdaniem słowackiej spółki FotoLook inwestycja w kabinę z automatem do robienia zdjęć daje zarobić.
 

Na Słowacji firma uruchomiła już 14 punktów. W Stanach Zjednoczonych działa ponad 3 tys. automatów, a w Polsce docelowo ma ich być minimum 50. Obsługa urządzenia jest prosta – klient po wrzuceniu kwoty odpowiadającej cenie wybranej usługi może wybrać albo opcję zrobienia kilku zdjęć, albo 30 sekundowego nagrania video, a następnie przesłać na swój profil któregoś z portali społecznościowych.

- Fotokabiny dają duże możliwości finansowe zarówno jako biznes główny, jak i jako dodatkowe zajęcie. Obsługa kabiny jest prosta, właściciel dwóch, trzech kabin może zarobić ok. 100 tys. zł netto rocznie. Mimo wszechobecnych kamer i aparatów cyfrowych automaty do robienia zdjęć są popularne wśród młodzieży, turystów i rodzin, głównie w grupie wiekowej 10-34 lat – twierdzi Dalibor Žofčín, dyrektor handlowy Fotolook LTD.

Inwestycja w przedsięwzięcie nie wiąże się z koniecznością wykupywania licencji. Trzeba jedynie zakupić urządzenia oraz opłacić jego koszt transportu z USA a później pokryć koszty papieru fotograficznego. Cena automatu wynosi 12,5 tys. dolarów. Zwrot z inwestycji następuje po sześciu miesiącach działania punktu. Kabinę można wykorzystać w reklamie - na zdjęciach, ewentualnie na kabinie można umieścić np. logo centrum handlowego, czy innej firmy. Sprawne funkcjonowanie kabiny wymaga od jego właściciela tylko kilku godzin pracy miesięcznie, ponieważ raz w tygodniu należy uzupełnić papier fotograficzny oraz toner. Firma Fotolook oferuje wsparcie techniczne oraz opiniuje lokalizację przedstawioną przez partnera. Inną ciekawą lokalizacją są parki rozrywki, kina, zoo oraz duże restauracje, czyli miejsca, w których można spotkać rodziny z dziećmi i dużo młodych osób.

Firma FotoLook wprowadza na polski rynek także drugi format - przenośne fotokabiny o nazwie Eventure, które mogą znaleźć zastosowanie np. na imprezach firmowych, ślubach, studniówkach, czy imprezach masowych. Kabina jest lekka, a jej rozłożenie trwa 15 minut. Na zwrot inwestycji można liczyć już po 5-10 imprezach.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.