16.08.2011

Zysk z fleszem

Zdaniem słowackiej spółki FotoLook inwestycja w kabinę z automatem do robienia zdjęć daje zarobić.

Na Słowacji firma uruchomiła już 14 punktów. W Stanach Zjednoczonych działa ponad 3 tys. automatów, a w Polsce docelowo ma ich być minimum 50. Obsługa urządzenia jest prosta – klient po wrzuceniu kwoty odpowiadającej cenie wybranej usługi może wybrać albo opcję zrobienia kilku zdjęć, albo 30 sekundowego nagrania video, a następnie przesłać na swój profil któregoś z portali społecznościowych.

Automat do robienia zdjęć Fotolook

Najlepiej, jeśli kabina będzie znajdować się w galerii handlowej miasta liczącego co najmniej 50 tys. mieszkańców.

- Fotokabiny dają duże możliwości finansowe zarówno jako biznes główny, jak i jako dodatkowe zajęcie. Obsługa kabiny jest prosta, właściciel dwóch, trzech kabin może zarobić ok. 100 tys. zł netto rocznie. Mimo wszechobecnych kamer i aparatów cyfrowych automaty do robienia zdjęć są popularne wśród młodzieży, turystów i rodzin, głównie w grupie wiekowej 10-34 lat – twierdzi Dalibor Žofčín, dyrektor handlowy Fotolook LTD.

Inwestycja w przedsięwzięcie nie wiąże się z koniecznością wykupywania licencji. Trzeba jedynie zakupić urządzenia oraz opłacić jego koszt transportu z USA a później pokryć koszty papieru fotograficznego. Cena automatu wynosi 12,5 tys. dolarów. Zwrot z inwestycji następuje po sześciu miesiącach działania punktu. Kabinę można wykorzystać w reklamie - na zdjęciach, ewentualnie na kabinie można umieścić np. logo centrum handlowego, czy innej firmy. Sprawne funkcjonowanie kabiny wymaga od jego właściciela tylko kilku godzin pracy miesięcznie, ponieważ raz w tygodniu należy uzupełnić papier fotograficzny oraz toner. Firma Fotolook oferuje wsparcie techniczne oraz opiniuje lokalizację przedstawioną przez partnera. Inną ciekawą lokalizacją są parki rozrywki, kina, zoo oraz duże restauracje, czyli miejsca, w których można spotkać rodziny z dziećmi i dużo młodych osób.

Firma FotoLook wprowadza na polski rynek także drugi format - przenośne fotokabiny o nazwie Eventure, które mogą znaleźć zastosowanie np. na imprezach firmowych, ślubach, studniówkach, czy imprezach masowych. Kabina jest lekka, a jej rozłożenie trwa 15 minut. Na zwrot inwestycji można liczyć już po 5-10 imprezach.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0