Obecne powierzchnie w jakich zlokalizowane są działy Slow Food & Garden zajmują od 50 do 150 m2. W ramach sieci funkcjonują już cztery placówki partnerskie.
Niedziela
14.08.2011
Zielony Loft wdraża nowy koncept sprzedażowy Slow Food & Garden, oferujący ekologiczną żywność w centrach ogrodniczych.
 

Zielony Loft to firma z Trójmiasta, która zajmuje się budową i unowocześnianiem obiektów handlowych o profilu ogrodniczym w całym kraju. W tego typu obiektach sieć zakłada specjalistyczne działy handlowe, np. aranżacja wnętrz zielenią, czy najnowszy, autorski projekt Slow Food & Garden - żywność ekologiczna, który jest właśnie w fazie wdrażania.

- Problem, który doskwiera naszej branży to sezonowość – mówi Robert Radkiewicz, wiceprezes zarządu Zielony Loft. – Staramy się temu przeciwdziałać poprzez wydłużenie okresu handlowego w punktach sezonowych. Żywność ekologiczna w centrach ogrodniczych idealnie wpisuje się w profil działalności tych placówek, a wszystko to zgodnie z mottem konceptu Slow Food & Garden - zdrowa żywność z ogrodu.

Koncept Slow Food & Garden opiera się na samodzielnie funkcjonujących sklepach i działach sprzedaży oferujących szereg artykułów spożywczych. Obecnie w ramach sieci funkcjonują cztery placówki partnerskie, które mieszczą się w centrach ogrodniczych. Najbliższe otwarcia kolejnych punktów będą miały miejsce w Bydgoszczy i Toruniu.

Wymagania wobec potencjalnego partnera uzależnione są od wielkości planowanej inwestycji. Obecne powierzchnie w jakich zlokalizowane są działy Slow Food & Garden zajmują od 50 do 150 m2. Kapitał niezbędny do rozwinięcia własnego biznesu uzależniony jest od lokalizacji i własnej wizji przedsiębiorcy. Przystąpienie do projektu Slow Food & Garden to koszt rzędu ok. 12 tys. złotych.

- W ramach pakietu franczyzowego oferujemy partnerom kompleksowe opracowanie projektu architektonicznego placówki – dodaje Robert Radkiewicz - Zajmujemy się także opracowaniem strategii marketingowej oraz zatowarowaniem punktu w wyselekcjonowane produkty. Szkolimy również pracowników w tworzeniu i prowadzeniu działu.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.