Kolporter otwiera sklepy, ale rezygnuje z giełdy

Kolporter otwiera nowe sklepy, ale zawiesił plany wejścia na giełdę papierów wartościowych. Jak twierdzi założyciel i właściciel spółki Krzysztof Klicki, decyzja wynika z trudnej sytuacji na rynkach finansowych.
Czwartek
18.08.2011
W ciągu roku jego koncept Dobry Wybór ma urosnąć do 60 punktów.
 

Operator sieci saloników prasowych Kolporter rozwija koncept sklepów typu convenience, czyli placówek zlokalizowanych głównie w dzielnicach mieszkaniowych i często odwiedzanych punktach, handlujących głównie towarami szybko zbywalnymi. Spółka chce, by w ciągu najbliższego roku na rynku sklepów pojawiło się liczba sklepów pod marką Dobry Wybór urosła do 60.

– Chętnie podejmiemy współpracę z osobami, które mają doświadczenie w handlu artykułami spożywczymi. Poszukujemy również sklepów chętnych do przyłączenia się do naszej sieci. Gwarantowane wynagrodzenie na poziomie 4,5 tys. zł netto miesięcznie, bez względu na wysokość obrotu to tylko jedna z korzyści, jakie oferujemy naszym Partnerom – mówi Tomasz Brzeziński, dyrektor pionu Dobry Wybór Kolportera S.A. – Dodatkowym przychodem jest prowizja od obrotu oraz wynagrodzenia dodatkowe m.in. za przyjmowanie płatności za rachunki, czy udział w akcjach promocyjnych organizowanych przez producentów.

Powierzchnia samoobsługowych sklepów Dobry Wybór wynosi od 90 do 200 m2. W bieżącym roku poziom obrotów w sieci wzrósł o ponad 15 proc. w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni sprzedażowej.

– Wzrost obrotów to wynik między innymi naszej elastyczności w zaopatrzeniu – uważa Tomasz Brzeziński. – Kolporterowi udało się pozyskać nowych lokalnych dostawców, np. warzyw i owoców, ale rozpoczął również współpracę ze znanymi producentami, takimi jak Danone.

Kolporter otwiera nowe sklepy, ale zawiesił plany wejścia na giełdę papierów wartościowych. Jak twierdzi założyciel i właściciel spółki Krzysztof Klicki, decyzja wynika z trudnej sytuacji na rynkach finansowych. Szef Kolportera jest też zadowolony z zysków generowanych przez swoją firmę i tłumaczy, że nie potrzebuje ona za wszelką cenę szukać kapitału inwestycyjnego na giełdzie. Niedawno swój debiut giełdowy na bliżej nieokreśloną przyszłość odłożył oferujący galanterię skórzaną Wittchen.

W pierwszym półroczu tego roku Kolporter miał prawie 1,8 mld zł przychodów i osiągnął wynik finansowy brutto w wysokości 26,5 mln zł.

(gum)