17.08.2011

Piramida we franczyzie

W kieleckiej Galerii Echo została otwarta pierwsza franczyzowa restauracja Piramida Steakhouse.

Piramida Steakhouse oferuje umowy franczyzowe już od roku. Pierwsza z nich wejdzie w życie 17 sierpnia tego roku, kiedy to swoje drzwi dla klientów otworzy lokal w kieleckiej Galerii Echo. Lokal ma powierzchnię 100 m2, na której są przygotowane miejsca dla 50 gości. Do tej pory Piramida Steakhouse oferowała swoje usługi w czterech placówkach własnych we Wrocławiu, Opolu i Bielsku-Białej. Kolejne otwarcia punktów franczyzowych są w trakcie przygotowań.

Restauracja Piramida Steakhouse.

Piramida Steakhouse działa na rynku od 2001 roku. Restauracja słynie przede wszystkim z dań inspirowanych kuchnią Bliskiego Wschodu.

- Dwa lokale planujemy otworzyć do końca roku, chcemy też, aby dwa kolejne wystartowały wiosną – mówi Artur Żółtowski, właściciel sieci. - Zainteresowanie naszą ofertą franczyzową jest naprawdę spore. Wpływ na to mają bardzo dobre warunki licencyjne naszej sieci oraz smaczna kuchnia arabska, która zdobywa coraz więcej sympatyków w Polsce.

Sieć Piramida Steakhouse od kilku miesięcy przechodzi zmiany rebrandingowe, przez które odświeżono również menu restauracji. Potencjalny franczyzobiorca, chcąc przystąpić do współpracy z Piramida Steakhouse, musi dysponować lokalem o powierzchni co najmniej 100 m2. Koszt inwestycji to min. 350 tys. zł z czego co najmniej 50 proc. to wkład własny przedsiębiorcy. Pobierana jest również opłata wstępna w wysokości 35 tys. a miesięczny koszt licencji to 5 proc. obrotu.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora