19.08.2011

Diesel w Polsce, Czechach i na Litwie

Sieć outletów odzieżowych Brand New Products nawiązała współpracę z europejskim dystrybutorem produktów firmy Diesel.

Od początku 2011 roku na półkach sklepów BNP pojawiły się produkty marki Mexx, Wrangler, Nike, Adidas, Playboy oraz Mustang. Umowa na dystrybucję produktów Diesla jest kontynuacją polityki sieci, która polega na rozwoju asortymentu sklepów. Kontrakt z dystrybutorem Diesla obejmuje sprzedaż odzieży oraz obuwia włoskiej marki. Jak twierdzi Paweł Bryniarski, prezes sieci Brand New Products, pozyskiwanie firm odzieżowych do współpracy jest trudne, a proces negocjacji bywa długotrwały. 

Zdjęcie punktu systemu Brand New Products

BNP posiada sklepy w Polsce, w Czechach i na Litwie.

- Trzeba spełniać wiele norm jakości i warunków stawianych przez koncerny odzieżowe. Wśród nich jest m.in. silna pozycja marki na rynku, zasięg terytorialny sieci, dotychczasowi kontrahenci, czy odpowiedni poziom sklepów. Stabilny rozwój BNP i obecność sieci zagranicą wzbudza zaufanie. Firmy odzieżowe starannie dobierają partnerów biznesowych. Cenią wysoką jakość współpracy, którą jesteśmy w stanie zapewnić – mówi Paweł Bryniarski. 

BNP posiada sklepy w Polsce, w Czechach i na Litwie. Wszystkie działają na zasadzie franczyzy. Do końca września koszt inwestycji w placówkę został obniżony o 33 proc. Przedsiębiorcy, którzy podejmą współpracę z siecią nie płacą za meble, oszczędzając w ten sposób od 10 do 30 tys. zł.

(mk)