19.08.2011

Jesienna ofensywa Redanu

Do końca roku odzieżowa spółka zamierza otworzyć 17 sklepów w Rosji i na Ukrainie. W Polsce rusza wspólna kampania promocyjna marek z portfolio Grupy Redan.

Zgodnie z zapowiedziami, do końca 2014 roku Redan chce otworzyć na rynkach wschodnich ok. 80 sklepów Top Secret i Top Secret & Friends. Do końca tego roku firma zamierza uruchomić 17 placówek – dziesięć w Rosji i siedem na Ukrainie. Na rynku rosyjskim Grupa będzie tworzyć swoją sieć sprzedaży poprzez franczyzę, za jej rozwój odpowiedzialna jest spółka Vneshtorg. Pięć pierwszych sklepów zostanie otwartych do końca października. Prezes Redanu, Bogusz Kruszyński zapowiada, że w przyszłym roku w Rosji powstaną 24 nowe sklepy. Firma zamierza również umacniać swoją pozycję na Ukrainie, gdzie po markami Top Secret, Troll i Top Secret & Friends działają 23 sklepy.

Dorota Czaja, nowa twarz kampanii promocyjnej marek Grupy Redan.

Dorota Czaja, nowa twarz kampanii promującej produkty marek wchodzących w skład Grupy Redan.

W Polsce Redan stawia na promocję swoich marek i budowanie ich spójnego wizerunku. Twarzą brandów została aktorka, modelka i tancerka Dorota Czaja, której zdjęcia będą zachęcać klientów do zakupów produktów z jesiennej kolekcji.

- Nowe założenia marketingowe podkreślają komunikowaną dotychczas komplementarność naszych marek, stworzonych dla tej samej osoby, lecz na różne okazje. Rozpoznawalność brandów będziemy budować w oparciu o kontrowersyjną, zmysłową komunikację i przyciągające uwagę rozwiązania. Dorota Czaja w kampanii Top Secret, Troll, Drywash wciela się w rolę zmysłowej, seksownej kobiety, pokazanej w trzech różnych sytuacjach życiowych, z trzema różnymi mężczyznami - mówi Michał Kałużyński, wiceprezes Redan S.A.

W lipcu zmianie uległa struktura akcjonariatu spółki. Części swoich akcji pozbył się Sylwester Cacek, który lipcu 2009 roku zainwestował w rozwój Grupy Redan 15 mln zł, obejmując poprzez prywatną emisję 6 mln akcji (stanowiących 22,27 proc. podwyższonego kapitału i 18,76 proc. głosów na WZA), po 2,5 zł za akcję. Pakiet kontrolny w dalszym ciągu znajduje się w rękach Radosława Wiśniewskiego.

- Jako inwestor finansowy postanowiłem zrealizować część zysków z inwestycji w akcje Redan S.A. W ciągu 2 lat uzyskałem roczną stopę zwrotu na poziomie prawie 70 proc. To bardzo dobry wynik - mówi Sylwester Cacek. - Zmniejszenie udziału w kapitale Spółki wynika z chęci przeznaczenia środków na inne inwestycje oraz z potrzeby rozszerzenia akcjonariatu Redan. W najbliższym czasie nie przewiduję jednak dalszych zmian stanu posiadanych przeze mnie akcji Redan.

(mak)