01.09.2011

Partner ochroni przed korozją

Line-X, firma zajmująca się dystrybucją poliuretanowych warstw ochronnych, chce otworzyć 40 punktów usługowych.

Line-X Polska ma wyłączność na dostawę produktu na terenie Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Poliuretan znajduje zastosowanie w handlu, przemyśle, motoryzacji i budownictwie. Materiał pokryty warstwą poliuretanową jest odporny na korozję, uderzenia mechaniczne i ścieranie, dzięki czemu produkt stosowany jest na przykład w podłogach karetek pogotowia, w wozach straży pożarnej i pojazdach o specjalistycznym przeznaczeniu. Line-X posiada certyfikaty umożliwiające zastosowanie w przemyśle spożywczym – w kontakcie z żywnością i wodą pitną.

Samochód z warstwą poliuretanową.

Większość partnerów zajmuje się świadczeniem usług w branży motoryzacyjnej i budowlanej.

- Chcemy ułatwić dostęp do naszych usług polegających na nakładaniu warstwy ochronnej. Planujemy do końca roku rozwinąć sieć sprzedaży do 40 punktów. Aktualnie w Polsce działa jedna placówka własna i 22 partnerskie, zaś na całym świecie jest ich ponad 600. W najbliższym czasie Line-X pojawi się w Puławach. Poszukujemy partnerów w całym kraju, ale szczególnie interesujemy się Szczecinem, Kielcami, Lublinem, Opolem i Zieloną Górą – wymienia Paweł Wojciechowski, prezes Line-X Polska.

Wybór lokalizacji do prowadzenia biznesu należy do partnera, który powinien brać pod uwagę odległość do potencjalnych klientów oraz wielkość warsztatu pracy. Optymalna powierzchnia warsztatu wynosi 150 m2 i zależy od wykonywanych usług. Cena sprzętu aplikacyjnego zamyka się w kwocie 57 tys. zł. Właściciel licencji przeprowadza szkolenie produktowe, przekazuje materiały reklamowe oraz pomaga w zakupie, a następnie obsłudze specjalistycznego sprzętu.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0