31.08.2011

Intermarché wciska gaz w Poznaniu

W stolicy Wielkopolski otwarto 34 stację paliw Grupy Muszkieterów.

Liderem rynku przysklepowych stacji paliw wciąż pozostaje Carrefour z 44 punktami, ale Intermarché nasila ofensywę. Grupa Muszkieterów właśnie uruchomiła w Poznaniu 34 stację, umacniając się tym samym na drugiej pozycji. W punkcie zatankować można benzynę bezołowiową 95 i 98, a także olej napędowy i gaz LPG. Paliwa dostarczane są przez PetroCentrum oraz Gaspol. Zgodnie z polityką spółki ceny paliw na stacji są najniższe w danym mieście.

Stacja paliw Intermarche w Pszczynie.

Grupa Muszkieterów jest wiceliderem rynku przysklepowych stacji paliw w Polsce.

- Jako jedyna sieć handlowa podajemy do publicznej wiadomości, kto jest naszym dostawcą paliw i gazu LPG, co wpływa na wzrost wiarygodności naszych stacji – mówi Krzysztof Waligórski, rzecznik prasowy Grupy Muszkieterów, właściciel supermarketu Intermarché w Poznaniu i Swarzędzu.

Jakość paliw na stacjach należących do Grupy Muszkieterów jest również na bieżąco kontrolowana przez spółkę Orlen Laboratorium, ponieważ są one włączone do monitoringu BAQ. Jest to tzw. Badanie Analityczne Jakości, którym objęte są stacje dobrowolnie zgłaszające się do testów. Badania przeprowadzane są bez zapowiedzi cztery razy do roku. Zgodność paliw z przepisami jakości pozwala na oznakowanie stacji logo BAQ.

W ramach poznańskiej stacji działa też sklepik z artykułami motoryzacyjnymi i spożywczymi. Do dyspozycji klientów jest również myjnia bezdotykowa oraz odkurzacz.

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem 192 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa liczy obecnie 168 supermarketów Intermarché oraz 77 sklepów Bricomarché.

(gum)