02.09.2011

Amerykańskie babeczki debiutują w Polsce

Pierwsza w Polsce ciastkarnia Cinnabon zostanie otwarta w katowickim centrum handlowym Silesia City Center.

Międzynarodowa marka Cinnabon jest dziś obecna w niemal 90 krajach na świecie, do których niebawem dołączy Polska. Sieć właśnie wkracza do naszego kraju otwierając swoją ciastkarnię w katowickim centrum handlowym Silesia City Center. Będzie to pierwszy punkt tej marki nie tylko na naszym rynku, ale również w tej części Europy.

Rollsy Cinnabon.

W 1985 r. Jerilyn Brusseau postanowiła stworzyć najlepszą na świecie cynamonową babeczkę, zwaną potocznie rollsem. Po 3 miesiącach poszukiwania odpowiedniego cynamonu, ratunkiem okazała się odmiana Makara z Indonezji.

- Wybór Katowic, jako lokalizacji pierwszej siedziby Cinnabon w Polsce, nie był przypadkowy - mówi Bartosz Chojnacki, prezes zarządu Cinnamon Polska. - Śląsk to region z ogromnym potencjałem gospodarczym i inwestycyjnym, a samo centrum SCC będzie jednym z największych obiektów w tej części kraju. Rozważaliśmy też otwarcie punktu w Krakowie czy we Wrocławiu, ale ponieważ doskonale znamy lokalny rynek, zdecydowaliśmy się zacząć od serca Górnego Śląska.

Cinnamon Polska, jako masterfranczyzobiorca Cinnabon w Polsce, planuje budowę sieci zarówno w oparciu o własne inwestycje, jak i franczyzobiorców. Na początku placówki będą powstawać na południu kraju, a z czasem także w innych jego regionach. Najbliższe plany obejmują między innymi Kraków, Wrocław, Warszawę i Łódź. Na świecie Cinnabon skupia ponad 770 placówek franczyzowych.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora