02.09.2011

Pan kanapka rozdaje placówki partnerom

Mr Hamburger zostawił sobie tylko pięć własnych lokali.

Mieli dziewięć, zostało im pięć. Od początku roku zarząd śląskiej sieci gastronomicznej oddał franczyzobiorcom placówki w Woszczycach, Katowicach, Lędzinach i Czechowicach-Dziedzicach.

Zdjęcie punktu systemu Mr Hamburger

W 2011 roku sieć Mr Hamburger powiększy się o 8 nowych punktów.

- Na chwilę obecną przekazaliśmy w ręce franczyzobiorców wszystkie lokale, co do których były takie plany. W tej chwili zostało nam już tylko pięć jednostek własnych i na razie nie planujemy się ich pozbywać - mówi Monika Czapińska, menedżer ds. franchisingu Mr Hamburger.

Ostatni z lokali, położony w Czechowicach-Dziedzicach, przekazany został franczyzobiorcy 1 sierpnia. Do końca 2011 roku sieć planuje otwarcie 8 nowych punktów.

- Wszystko wskazuje na to, że zrealizujemy nasze zamierzenia. W październiku powstanie kolejna placówka w Ochabach, przy drodze krajowej nr 81, zwyczajowo nazywanej Wiślanką – zapowiada Czapińska.

W czerwcu Mr Hamburger wprowadził promocję dla franczyzobiorców, w myśl której opłata wstępna obniżona została z 25 do 8 tys. zł.

- Początkowo miała obowiązywać do końca sierpnia, ale ponieważ widzimy spory odzew ze strony zainteresowanych naszym konceptem, zdecydowaliśmy się przedłużyć ją bezterminowo – deklaruje Monika Czapińska.

(gum)