18.09.2011

Wygadany przedszkolak

Ruszyły pierwsze kursy językowe prowadzone metodą Pingu’s English.

Za rozwój sieci szkół nauczających metodą Pingu's English w Polsce odpowiedzialne jest Centrum Językowe Idea. W ciągu kilku miesięcy firmie udało się wprowadzić kursy do 17 polskich miast, w których już od września przedszkolaki uczą się języka angielskiego od sympatycznego pingwinka Pingu. Przedszkola i szkoły językowe uczące dzieci metodą Pingu's English działają już m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Łodzi.

Dzieci na tle ściany z obrazem z pingwinami

Głównym bohaterem kursu Pingu’s English jest znany najmłodszym pingwinek Pingu, który w zabawny sposób wprowadza dzieci w świat języka angielskiego.

- Mimo zaledwie kilkumiesięcznej obecności na polskim rynku, kurs Pingu's English cieszy się dużym zainteresowaniem. Podpisane zostały już pierwsze umowy z licencjobiorcami, którzy będą mieli wyłączność terytorialną na prowadzenie kursów Pingu’s English. Współpraca nawiązywana jest również z wybranymi przedszkolami, szkołami językowymi i klubami malucha - mówi Amadeusz Czajor z Centrum Językowego Idea.

Metoda Pingu's English skierowana jest do dzieci w wieku od 3 do 7 lat i została stworzona przez Grupę Linguaphone. Osoby zainteresowane przystąpieniem do sieci do końca tego roku płacą połowę opłaty franczyzowej. Kurs może być realizowany w ramach istniejącej już szkoły językowej, lekcje mogą być również prowadzone jako zajęcia dodatkowe w szkołach i przedszkolach.

(mak)