21.09.2011

Stolica coraz bardziej gościnna

W Warszawie powstanie kolejny franczyzowy Hilton.

Franczyzobiorcą jest firma Polaris Hospitality Enterprises. Na mocy umowy partnerskiej wybuduje hotel DoubleTree by Hilton w warszawskiej dzielnicy Wawer, położonej w prawobrzeżnej części stolicy. Obiekt ma mieścić 365 pokoi, centrum konferencyjne o powierzchni 5 tys. metrów kwadratowych obejmujące 30 sal konferencyjnych, zespół fitness/SPA z basenem, restauracje, bary oraz nowoczesny parking podziemny.

Wizualizacja hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie.

Tak będzie wyglądał hotel DoubleTree by Hilton, który w 2013 otworzy swoje progi w warszawskim Wawrze.

- Obecnie w Warszawie nie ma pięciogwiazdkowego hotelu, który jest w stanie zapewnić wielofunkcyjną salę konferencyjną dla 2 tys. osób wraz z całym zapleczem restauracyjno-rekreacyjnym – mówi Alex Kloszewski, partner w firmie doradczej Colliers International, która współuczestniczyła w negocjacjach z franczyzodawcą.

Wartość inwestycji wyniesie 184,5 mln zł. Budowa kompleksu, za którą bezpośrednio odpowiedzialna będzie firma Mirbud, ma zostać ukończona w połowie 2013 roku, a więc wiele miesięcy po zakończeniu mistrzostw EURO 2012.

W Polsce działają obecnie trzy hotele z grupy Hilton: w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. W budowie są placówki w Łodzi, Rzeszowie i Wrocławiu, a wśród planowanych obiektów – hotele w Bydgoszczy, Gdyni i Toruniu.

Na świecie ok. 40 proc. hoteli działa w ramach systemów franczyzowych.

(gum)