Koszt otwarcia własnej pralni pod szyldem Pandy to wydatek rzędu 400-500 tys. zł. Szacowany zwrot inwestycji to 2-3 lata.
Piątek
23.09.2011
Franczyzobiorca Pandy może przejąć już istniejącą pralnię chemiczną lub otworzyć własną.
 

Pod szyldem Pandy działa obecnie 56 pralni: 41 własnych i 15 franczyzowych. Strategia firmy zakłada stopniowe przekształcanie punktów własnych w placówki działające w oparciu o umowę franczyzową. Dlatego też sieć poszukuje franczyzobiorców gotowych zarówno do zainwestowania w nowy obiekt, jak również do przejęcia istniejącego już punktu.

- Nasi partnerzy decydują się zarówno na pierwszą, jak i drugą opcję – mówi Monika Prymelska, kierownik działu franczyzy sieci Panda. - Do grona naszych franczyzobiorców dołączył w lutym bieżącego roku partner, który przejął działającą pralnię w CH Tesco w Kaliszu. Podpisaliśmy również kilka umów najmu z centrami handlowymi, które będą otwierane w latach 2012–2014. Poszukujemy franczyzobiorców do prowadzenia tychże placówek.

Koszt otwarcia własnej pralni pod szyldem Pandy to wydatek rzędu 400-500 tys. zł. W przypadku przejęcia działającej placówki koszty wahają się od 70 tys. do 1 mln zł. Jest to przede wszystkim zależne od lokalizacji, okresu obecności danej placówki na rynku oraz obrotów jakie generuje. Szacowany zwrot inwestycji we własną pralnię to 2-3 lata.

Pralnie Panda mają niejednolitą powierzchnię metrażową. Ich wielkość zależy głównie od lokalizacji, w której się znajdują, a są to najczęściej galerie handlowe. Optymalna wielkość lokalu to 40–75 m2. Firma oferuje możliwość zaprojektowania i wykonania pralni „pod klucz”. Ponadto franczyzobiorca może liczyć na pomoc nie tylko w adaptacji lokalu, ale także w przygotowaniu projektu aranżacji, projektu instalacji wodno–kanalizacyjnej, elektrycznej czy wentylacji. Panda udziela wsparcia na każdym etapie działalności.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Gdzie kupić meble do warsztatu?

Moim zdaniem mówiąc o wyposażeniu warsztatu, warto pomyśleć także o takich produktach, jak spreżarki. Duży ich wybór znajdziemy w ofercie Almig...

56 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Pralnia: Czysty zysk

Bardzo dobre pytanie, i moim zdaniem super sprawa jesli cheszto zrobić w duzy miescie to nawet takie coś jak Extra Clean - usługi porządkowe sie utrzyma

3 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

magazyny samoobsługowe to świetna sprawa, szukam teraz czegoś w Krakowie, może ktoś coś? :)

1 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2018
Drukują i zarabiają

Świetna sprawa, jeśli szukacie akcesoriów do drukarek to polecam zajrzeć tutaj: Raf Tech - tusze do drukarek mają świetną ofertę i warto z nimi wejść we współpracę.

8 wypowiedzi
ostatnia 16.04.2018
Fotografia ślubna

Jeśli chodzi o sprawy ślubne to polecam zainteresować się takim czymś jak agencje ślubne ja np polecam tą: http://mr-mrs.com.pl/ , są bardzo dobrzy w tym co robią i...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Sprzedaż zaproszeń ślubnych - czy to się opłaca?

http://stronawesela.pl

16 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Sprzedaż zaproszeń ślubnych - czy to się opłaca?

Zawsze można odsprzedawać gotowe zaproszenia: https://stronawesela.pl/ ma taką opcje szukasz klientów dostajesz rabat partnera np 15% i to twój zarobek.

16 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Fotografia ślubna

Cześć, czy ktoś z Was ma doświadczenie w fotografii ślubnej? Czy jest to opłacalny biznes? Zainspirowałam się pięknym zdjęciami i chciałabym też działać w tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.04.2018
zobacz więcej na forum