26.09.2011

Rośnie franczyza Makro

Szyld Odido widnieje na ponad 350 sklepach spożywczych w całym kraju.

Koncept franczyzowy rozwijany przez Makro Cash and Carry ujrzał światło dzienne wiosną tego roku. Do końca 2011 sieć miała skupiać pod swoimi skrzydłami ok. 500 sklepów spożywczych. Dziś umowy potwierdzające przystąpienie do Odido podpisało ponad 450 właścicieli sklepów, a 358 otworzyło już swoje placówki w ramach sieci.

Sylweriusz Faruga, prezes Makro Cash and Carry  w sklepie Odido.

Sylweriusz Faruga, prezes Makro Cash and Carry w sklepie Odido.

- Sieć Odido powstała, żeby poprawić konkurencyjność i umocnić pozycję na rynku naszych klientów z sektora handlu detalicznego. Projekt jest prowadzony w ramach Programu Wsparcia i Doradztwa realizowanego przez Makro - mówi Sylweriusz Faruga, prezes polskiego oddziału Makro Cash and Carry.

Właściciele małych i średnich sklepów spożywczych skupieni w ramach sieci Odido mogą skorzystać z pakietu doradczego przygotowanego przez Makro, który obejmuje m.in. pomoc w doborze asortymentu dostępnego w sklepie. Franczyzobiorcy otrzymują również rabaty na zaopatrzenie w hurtowniach Makro oraz pomoc w prowadzeniu działań marketingowych.

- Zgodnie z hasłem przewodnim sieci ,,Od domu blisko, do domu wszystko” asortyment Odido został tak dobrany, aby klienci mogli znaleźć w sklepach wszystko to, czego potrzebują w swoich domach na co dzień; łącznie ze świeżymi warzywami i owocami. W ofercie znajdują się także produkty marek Aro, Fine Food i Fine Dreaming, dystrybuowanych wyłącznie w Makro - dodaje Faruga.

(mak)