Robot LEMO promuje firmę odwiedzając szkoły i centra handlowe. Może rozwozić ulotki na targach, służyć jako robo-hostessa, punkt informacyjny czy atrakcja na evencie. Robota można wynająć na dowolną imprezę lub wydarzenie, gdzie na monitorze może wyświetlać wgrane loga sponsora lub filmy reklamowe o produkcie.


Robotowi udało mu się także zająć trzecie miejsce w finale konkursu "Kapitalny Pomysł" telewizji TVN.
Piątek
30.09.2011
TwójRobot.pl prowadzi warsztaty dla dzieci, na których uczestnicy poznają świat techniki konstruując roboty.
 

Firma TwójRobot.pl działa na rynku od pięciu lat, a od roku posiada wyłączność na dystrybucję zestawów edukacyjnych do robotyki, marki RoboRobo. Dzięki temu franczyzobiorcy mogą nabywać sprzęt po cenach hurtowych. TwójRobot.pl swoją ofertę współpracy kieruje zarówno do działających już placówek edukacyjnych, chcących rozszerzyć zakres swoich usług, jak i do młodych przedsiębiorców szukających pomysłu na biznes.

- W czasie studiów na Politechnice Poznańskiej, wraz z kolegami, wielokrotnie brałem udział w zawodach robotów – wspomina Bożydar Milewski, właściciel firmy Twój Robot. - Oprócz zawodników przychodziło na nie mnóstwo dzieci zafascynowanych walczącymi maszynami. Stąd właśnie pomysł, aby zacząć dla nich organizować warsztaty, na których mogą rozwijać swoje umiejętności techniczne.

Idealnym narzędziem okazały się roboty dostarczające uczestnikom po prostu dobrej zabawy. Pierwsza placówka powstała w Poznaniu, a niespełna rok później zajęcia odbywały się także we Wrocławiu i Warszawie. Dziś sieć Twój Robot skupia 12 placówek własnych, pięć partnerskich oraz cztery franczyzowe. Do ostatniej grupy, pod koniec września dołączyła placówka w Gdańsku, a w październiku powiększy ją jeszcze punkt w Gdyni. Finalizowane są również rozmowy na temat otwarcia punktów franczyzowych w dwóch dużych miastach w Polsce wschodniej.

Żeby rozpocząć działalność pod szyldem sieci należy dysponować kapitałem rzędu 40 tys. zł, z czego 19 tys. zł trzeba przeznaczyć na zakup podstawowego sprzętu dydaktycznego. W początkowym okresie prowadzenia firmy możliwe jest odpłatne dzierżawienie sprzętu z centrali, co pozwala znacznie zredukować koszty rozpoczęcia działalności. Jednorazowa opłata licencyjna wynosi odpowiednio siedem i cztery tys. zł dla dużych i małych miast. Dodatkowym wymogiem jest wykształcenie informatyczne bądź studia z zakresu robotyki lub zatrudnienia takiej osoby.

Koniecznością jest także posiadanie własnej placówki, lub możliwość okresowego najmu odpowiednich pomieszczeń. Sala zajęciowa powinna być przystosowana dla dzieci i mieć co najmniej 35 m2 powierzchni.

- Nasze lokale to najczęściej sale wynajmowane na wyższych uczelniach lub w szkołach, spełniające wymagania odnośnie lokalizacji: blisko centrum oraz z dobrym dojazdem samochodowym – dodaje Bożydar Milewski. - do prowadzenia małych placówek na początku ich działalności wystarczy jedna osoba zatrudniona na stałe, prowadząca zapisy oraz warsztaty.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018