11.10.2011

Sezon na drukowanie

Jesień to idealny moment na otwarcie punktu sprzedaży materiałów eksploatacyjnych do drukarek.

Printeria.pl obecna jest na rynku od 10 lat i zajmuje się sprzedażą papieru fotograficznego oraz komponentów do regeneracji zużytych kartridży i tonerów. Pod logo firmy działają dwie placówki własne oraz 12 punktów prowadzonych franczyzobiorców. Ostatnio uruchomiono sklepy w Białymstoku i Kołobrzegu. Docelowo sieć ma liczyć 40 placówek na terenie całej Polski.

Sprzedawca podaje towar klientowi.

Partner może połączyć sprzedaż materiałów eksploatacyjnych do drukarek z inną działalnością niekolidującą, na przykład ze sprzedażą materiałów biurowych.

– Oferujemy równe warunki współpracy bez względu na odległość partnera od siedziby franczyzodawcy oraz hurtowni z niezbędnym do prowadzenia firmy asortymentem. Gwarantujemy szybką dostawę zamówionego towaru – zapewnia Radosław Dobrowolski, kierownik działu handlowego Printeria.pl.

Idealną lokalizacją dla punktu Printeria.pl jest miejsce o intensywnym ruchu pieszym. Wakacje są gorszym okresem dla biznesu, ale jesienią, kiedy do szkół wracają uczniowie i studenci, a pracownicy firm kończą urlopy, sprzedaż rośnie. Inwestycja w licencję franczyzodawcy wynosi 1 tys. zł, natomiast koszt szkolenia obejmującego zagadnienia specyficzne dla branży, zasady prowadzenia działalności oraz tematy handlowo-marketingowe zamyka się w kwocie 3 tys. zł. Franczyzobiorca ponosi comiesięczną opłatę licencyjną, uzależnioną od wysokości uzyskanego obrotu.

Całkowita inwestycja w placówkę sieci wynosi 23 tys. zł. Koszt remontu lokalu zależy od partnera, ponieważ Printeria.pl nie narzuca ujednoliconego wyglądu wszystkich punktów. Franczyzodawca gwarantuje wyłączność terytorialną, przekazuje materiały marketingowe w postaci wizytówek i ulotek oraz zapewnia szybką dostawę towarów po możliwie najniższych cenach, wynegocjowanych przez właściciela licencji.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0