07.10.2011

Muszkieterowie chcą kupić Stokrotki

Do końca 2011 roku detaliczny segment Emperii zmieni właściciela. Ofertę kupna złożyła Grupa Muszkieterów.

Transakcja dotyczy sieci sklepów: Stokrotka, Delima, Społem Tychy i Maro Markety, które posiadają łącznie 233 placówki należących do Emperii. Zarząd spółki zakończył już proces gromadzenia i wyboru ofert związany z pozyskaniem kupca. Swoje zainteresowanie segmentem detalicznym lubelskiego holdingu potwierdziła Grupa Muszkieterów. Wśród zainteresowanych nieoficjalnie wymieniane są również sieci Tesco i Carrefour.

Artur Kawa, prezes Grupy Handlowej Emperia.

Artur Kawa, prezes zarządu Emperia Holding, liczy na to, że za sprzedawane sieci firma otrzyma co najmniej 900 mln zł.

- Złożyliśmy Emperii ofertę kupna i czekamy na rozstrzygnięcie - mówi Bartłomiej Tarłowski, z biura prasowego Grupy Muszkieterów.

Ogłaszając proces aukcyjny zarząd Emperii określił minimalną wartość transakcji na poziomie 900 mln zł. Analiza otrzymanych ofert wskazuje, że Emperia otrzyma co najmniej taką kwotę. Na niewiążące oferty zakupu Emperia czekała do 26 września. Zarząd Emperii ocenił otrzymane propozycje i przeprowadził konsultacje z wybranymi firmami. Na tej podstawie powstała lista kilku inwestorów zaproszonych do kolejnego etapu procesu.

– Po analizie niewiążących ofert podtrzymujemy opinię zarządu w kwestii minimalnej ceny transakcji – w procesie pozyskiwania inwestora dla segmentu detalicznego powinniśmy osiągnąć kwotę co najmniej 900 mln zł – mówi Artur Kawa, prezes zarządu Emperia Holding.

W kolejnym etapie potencjalni inwestorzy przyjrzą się stanowi prawnemu i finansowemu detalu Emperii i na tej podstawie będą mogli przygotować wiążące i ostateczne oferty. Będą mieli na to czas do końca października. Podpisanie umowy sprzedaży z wybranym inwestorem nastąpi do końca tego roku.

(awh),(mak)