18.10.2011

Emmerson szykuje się na Legionowo

Umowa z franczyzobiorcą jest już podpisana.

Biuro w Legionowie ma zacząć działać od listopada. Będzie to czwarta placówka franczyzowa notowanej na giełdzie sieci biur pośrednictwa nieruchomościowego. Wcześniej punkty partnerskie Emmersona powstały w Białymstoku, Zielonej Górze oraz Pile.

Budynek Emmerson

Pozostałe trzy biura partnerskie Emmersona działają w Białymstoku, Zielonej Górze oraz Pile.

- Prowadzone są rozmowy na temat organizacji biur w kolejnych miastach. Łącznie sieć biur grupy Emmerson osiągnie liczbę 19 placówek w całym kraju – mówi Waldemar Oleksiak, pełnomocnik zarządu spółki. - Rozmawiamy z poważnymi partnerami w wybranych lokalizacjach, którzy deklarują gotowość poniesienia określonych kosztów z tytułu przystąpienia do sieci franczyzowej Emmerson. Potencjalni biorcy licencji powinni też posiadać precyzyjny biznesplan, dający gwarancje dłuższej współpracy. Muszą też respektować określone standardy zawodowe.

Wysokość opłat franczyzowych zależy od wielkości miasta. W tych największych, powyżej 300 tys. mieszkańców, opłata licencyjna waha się od 5 do 15 tys. zł. W miastach między 100 a 300 tys. mieszkańców – od 4 do 12 tys. zł, a w mniejszych miejscowościach - od 750 do 1 350 zł. W każdym z tych wariantów franczyzobiorca wnosi również miesięczną opłatę od obrotów, odpowiednio: 7-8-9 proc., a także opłatę na fundusz marketingowy w wysokości 300 zł od posiadanego biura.

Nowa umowa franczyzowa to nie jedyny powód do zadowolenia zarządu Emmersona. Pośrednicy zostali bowiem zatrudnieni przez Daewoo Electronics Manufacturing do organizacji przetargu na sprzedaż nieruchomości koncernu w Pruszkowie. Chodzi o byłą fabrykę telewizorów - kompleksu budynków produkcyjnych o łącznej powierzchni ok. 61 tys. metrów kwadratowych.

(gum)