18.10.2011

Franczyza na językach

Szkoła językowa Lingua Nova świętuje w tym roku 20 urodziny.

Lingua Nova powstała w 1991 roku jako szkoła językowa i biuro tłumaczeń, obecnie organizuje wyjazdy zagraniczne, szkolenia stacjonarne dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Założycielami Szkoły są długoletni lektorzy SGH. Uczniowie mogą zgłębiać tajniki języków obcych w siedmiu franczyzowych szkołach językowych. Szyld Lingua Nova zawisł niedawno nad placówkami w Białymstoku oraz Kijowie.

Lekcja w szkole Lingua Nova.

Lingua Nova powstała w 1991 roku jako szkoła językowa i biuro tłumaczeń.

- Nasza strategia rozwoju zakłada otwarcie w przyszłym roku co najmniej trzech nowych szkół prowadzonych przez franczyzobiorców - zapowiada Beata Lubańska, menadżer ds. projektów w sieci Lingua Nova.

Osoby zainteresowane uruchomieniem szkoły Lingua Nova powinny dysponować kwotą od 50 do 100 tys. zł, w której zawiera się opłata wstępna w wysokości 30 tys. zł. Opłata bieżąca wynosi 15 tys. zł i wnoszona jest raz w semestrze. Szkoły mieszczą się najczęściej w centrum miasta lub w tzw. sypialniach miast i mają powierzchnię co najmniej 100 m2. Franczyzobiorca otrzymuje od Lingua Nova wytyczne dotyczące uruchomienia placówki oraz pomoc w prowadzeniu szkoły, dostęp do tańszych podręczników oraz programów komputerowych. Słuchacze mogą skorzystać z interaktywnego serwisu e-school.

Swoje 20. urodziny Lingua Nowa spędziła zachęcając Warszawiaków i Kaliszan do zbadania języka.
- We wrześniu przeprowadziliśmy darmowe Badania języka. I choć każdy uczestnik otrzymał receptę, to bynajmniej nie były to badania narządu w dosłownym tego słowa znaczeniu, a badania umiejętności posługiwania się językiem angielskim w mowie. Pacjenci, po pełnym badaniu, otrzymali zalecenia metodyczne odnośnie ich dalszej pracy z językiem - wyjaśnia Beata Lubańska. - Chcemy wiedzieć, jak kształtuje się praktyczne zastosowanie języka angielskiego w naszym społeczeństwie. Dlatego wychodzimy z badaniem na ulicę.

(mak)