21.10.2011

Reklamodawcy generują zyski

Zadaniem partnerów Free TV jest pozyskiwanie reklamodawców do wydawanych przez nich darmowych gazet z programem telewizyjnym.

Xeromatic od pięciu lat prowadzi działalność w branży poligraficznej. Firma jest jednocześnie wydawcą bezpłatnej gazety z programem telewizyjnym – Free TV. Tytuł obecny jest w pięciu miastach Dolnego Śląska. Ponadto Free TV wydawana jest przez 12 franczyzobiorców z różnych części Polski. Tylko do końca bieżącego roku w sieci ma działać 30 franczyzobiorców, docelowo sieć ma tworzyć 100 partnerów. Gazeta może być wydawana zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach.

Okładka Free TV

Zwrot z inwestycji we własne miniwydawnictwo następuje po trzech-sześciu miesiącach od chwili rozpoczęcia współpracy. Działalność, zdaniem przedstawicieli sieci, nie wiąże się z sezonowością, ponieważ reklamodawcy potrzebują promocji przez 12 miesięcy w roku.

– W tym drugim przypadku gwarantujemy wyłączność terytorialną na kilka miejscowości, na przykład tych położonych w obrębie jednego powiatu. W najbliższym czasie gazeta pojawi się także w Szczecinie, Gdańsku i Koninie – wylicza Konrad Waszczyk, redaktor naczelny Free TV.

Biznes wymaga od partnerów kreatywności, łatwości nawiązywania kontaktów oraz znajomości podstaw marketingu. Inwestycja w licencję wynosi 5 tys. zł. Do tego dochodzą jeszcze wydatki na komputer, program graficzny oraz wydruk gazety. Abonament miesięczny wynosi 300 zł. Franczyzobiorcy nie muszą posiadać lokalu, ponieważ większość spotkań odbywa się w siedzibie klienta. Jeśli jednak partner dysponuje biurem, właściciel licencji zobowiązuje się przygotować jego wizualizację.

– Lokalni wydawcy Free TV otrzymują aktualne wydania gazety po to, aby mogli je dołączyć do swojej oferty reklamowej. W centrali zajmujemy się także obsługą strony internetowej oraz marketingiem. Osoby z mniejszym doświadczeniem mogą liczyć na pomoc naszego studia graficznego, które zajmie się składem reklam pozyskanych przez partnera – dodaje Konrad Waszczyk.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0