23.10.2011

Internetowy pomysł na biznes

Niski wkład własny oraz brak konieczności inwestowania w lokal – to zalety franczyzy Worldseo, która polega na prowadzeniu sprzedaży przez internet.

Franczyzobiorcy firmy Worldseo zajmują się handlem przez internet, który wymaga od nich jedynie posiadania komputera oraz dostępu do globalnej sieci. Partner prowadzi sprzedaż w e-sklepach oraz na portalach aukcyjnych. Nie trzeba przy tym inwestować w magazyn, ponieważ produkty zamówione przez klientów docierają do nich bezpośrednio z hurtowni. Franczyzobiorca decyduje, jakim rodzajem asortymentu chce handlować, mogą to być na przykład komputery i części, telefony i akcesoria, części samochodowe. Grup produktowych jest 10, jednak nie mogą się one powtarzać, dlatego trzeba dowiedzieć się, które pozostają jeszcze wolne.

Narada pracowników firmy Worldseo

Sprzedaż przez internet wiąże się z koniecznością promowania swojego sklepu, m.in. na Allegro i w porównywarkach cenowych.

- Aktualnie współpracujemy z sześcioma magazynami w Hong Kongu, które zbierają produkty bezpośrednio z fabryk. Wszystkich produktów dostępnych jest od 4 do 7 tysięcy w poszczególnych grupach produktowych. Partner decyduje o wysokości narzuconej marży, a robi to zawsze tak, aby jego cena była konkurencyjna na rynku – mówi Daniel Burzawa, właściciel licencji Worldseo.

Firma chce pozyskać nie tylko franczyzobiorców w Polsce, ale także master biorców w innych krajach Unii Europejskiej. Licencja master kosztuje 25 tys. zł, a licencja standardowa 6 tys. zł. W najbliższym czasie do sieci dołączy placówka w Lublinie. Do tej pory na działalność pod logo Worldseo zdecydowało się ośmiu partnerów. Docelowo w Unii Europejskiej Istotnym wymogiem jest znajomość języka angielskiego, żeby sprawnie realizować zamówienia oraz doskonała znajomość obsługi komputera i internetu. Mile widziane jest wykształcenie informatyczne. W pakiecie franczyzowym znajduje się wyłączność na wybraną grupę produktową, szkolenie praktyczne, oprogramowanie do prowadzenia sklepu, pomoc techniczna i administracyjna, a na życzenie także księgowa.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0