28.10.2011

Serwis komputerowy w abonamencie

Pogotowie komputerowe PCDOC wprowadziło nową usługę, która gwarantuje klientom stałą opiekę informatyczną.

Usługa jest skierowana do sektora MSP. Miesięczna opłata abonamentowa wynosząca co najmniej 79 zł zapewnia stałą ochronę informatyczną ze strony franczyzowych serwisów. Firma obsługuje już klientów z ok. 50 miast. PCDOC chciała uruchomić do końca 2011 roku sto punktów partnerskich. Na chwilę obecną plan został zrealizowany w połowie. W dalszym rozwoju sieci ma pomóc prowadzona kampania nastawiona na pozyskanie większej liczby franczyzobiorców.

Serwisant PCDOC naprawia komputer.

Franczyzobiorcami PCDOC są zazwyczaj osoby posiadające wykształcenie informatyczne lub po prostu interesujące się komputerami.

- Barierą w otwarciu biznesu pod logo PCDOC nie jest kwota inwestycji, ale obawa przed odpowiedzialnością związaną z prowadzeniem własnej firmy. Właśnie świadomość tej odpowiedzialności sprawia, że zapał niektórych bardzo szybko mija – wyjaśnia Szymon Retecki, prezes PCDOC.

Franczyzobiorcami firmy są zazwyczaj osoby posiadające wykształcenie informatyczne lub po prostu interesujące się komputerami. Franczyza PCDOC może być alternatywą dla tych, którzy nie chcą pracować w korporacji.

- Wcześniej jednak nasi potencjalni partnerzy zdają test umieszczony na naszej stronie internetowej. Jego wyniki pomagają dowiedzieć się, jakiej wiedzy im brakuje, aby uzupełnić ją później na szkoleniu. W teście pojawiają się problemy, które najczęściej rozwiązują serwisanci PCDOC – dodaje Szymon Retecki.

Kwota inwestycji w punkt PCDOC to 4 tys. zł netto oraz 2,5 tys. zł z tytułu opłaty marketingowej. Do pracy niezbędny jest laptop. Własny samochód nie jest konieczny, ale znacznie ułatwia pracę. W przypadku zakupu auta, firma pomaga zainteresowanym osobom w jego leasingu. Charakter prowadzonej działalności (naprawy w domu klienta) nie wymaga posiadania stacjonarnego punktu usługowego, dzięki czemu zmniejszają się stałe koszty prowadzenia działalności. Firma gwarantuje wyłączność terytorialną. Dotyczy to głównie mniejszych miast, gdzie jeden partner jest w stanie obsłużyć cały rynek.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0