Naturalne kosmetyki Attirance.
Wtorek
25.10.2011
Producent i eksporter naturalnych kosmetyków Attirance zapowiada rozwój w Polsce.
 

Attirance jest marką pochodzącą z Łotwy. Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą naturalnych, ręcznie produkowanych kosmetyków (m.in. mydła, kulki kąpielowe, szampony i odżywki do włosów, żele, olejki i płyny do kąpieli, peelingi i masła do ciała, balsamy i jogurty do ciała, olejki eteryczne, kremy do twarzy, sole i mleczka kąpielowe, aromatyczne świeczki, etc.) W 2008 roku Attirance rozpoczęła budowę międzynarodowej sieci franczyzowej. W ciągu trzech lat powstały franczyzowe sklepy w Rosji, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Finladii, Estonii, Kanadzie Libanie, Turcji, Mongolii, Południowej Afryce oraz innych krajach. Łącznie w sieci działa 36 salonów (w tym 34 franczyzowe). Firma poszukuje również masterfranczyzobiorcy oraz franczyzobiorców w Polsce.

Dziesięcioletnia umowa masterfranczyzy Attirance daje wyłączne prawo do rozwoju sieci salonów Attirance i pozyskiwania nowych partnerów na terenie całej Polski. Licencjobiorca będzie mógł również czerpać zyski z dystrybucji kosmetyków – pośrednictwa między producentem a franczyzobiorcami, wybranymi sieciami drogerii, salonami urody i spa, aptekami i hotelami. Biorca licencji master otrzyma również wsparcie na starcie i doradztwo w trakcie trwania umowy. Umowa daje możliwość uruchomienia sklepu internetowego.

Koszt licencji master to 80 tys. euro. Masterlicencjobiorca musi liczyć się z kosztem 150-200 tys. euro przy budowie całej sieci w Polsce - przy założeniu min. 35 sklepów otwartych w ciągu 6 lat, z czego 10 proc. będą stanowić placówki własne masterlicencjobiorcy, a 90 proc. sklepy prowadzone przez pojedynczych franczyzobiorców.

Koszt licencji na pojedynczy sklep wynosi 10 tys. euro. Koszt otwarcia sklepu Attirance to min. 30 tys. euro.

(emka)


doradca we franczyzie