26.10.2011

Rynek stoi, Metrohouse & Partnerzy rosną

Ich biura nieruchomości pojawiły się w Lublinie, Bydgoszczy, Częstochowie i Kaliszu.

Sieć Metrohouse & Partnerzy powstała w 2010 roku w wyniku połączenia sieci Metrohouse i Partnerzy Nieruchomości. Dziś ma łącznie 54 biura, z czego 24 prowadzone są w systemie franczyzowym.
- Po zakończeniu rozmów z kolejnymi potencjalnymi franczyzobiorcami po raz pierwszy w historii firmy liczba placówek franczyzowych może wkrótce dorównać liczbie własnych placówek - mówi Dorota Gierach-Nowak, dyrektor Działu Franczyzy Metrohouse & Partnerzy.

Biuro nieruchomości Metrohouse & Partnerzy.

Sieć Metrohouse & Partnerzy powstała w 2010 roku w wyniku połączenia sieci Metrohouse i Partnerzy Nieruchomości.

Nowi franczyzobiorcy Metrohouse przyznają, że jednym z głównych kryteriów, jakim kierowali się podczas wyboru dawcy licencji, była wysokość opłat.

- Stawki opłat były ważne, ale tak naprawdę o decyzji zaważyła kultura organizacyjna firmy. Cała koncepcja biznesowa była zgodna z moimi wyobrażeniami o przyjaznym dla klientów biurze nieruchomości - mówi Teresa Mazurek, współwłaścicielka biura w Lublinie.

Nowością wśród franczyzobiorców jest wykorzystanie środków unijnych na rozpoczęcie działalności. W przypadku biura w Lublinie skorzystano z programów regionalnych dla nowych podmiotów działających na rynku mikroprzedsiębiorstw.

-Tak jak przy każdym wniosku należy nastawić się na sporo formalności. Podstawą jest dobry doradca, który pomoże w przełożeniu ciekawych pomysłów na unijne formularze - mówi Teresa Mazurek, której dotacje pozwoliły zakupić urządzenia mobilne, jak smartphony, iPady oraz kamerę termowizyjną.

Franczyzowym sieciom pośrednictwa nieruchomościowego nie przeszkadza zastój na rynku nieruchomości. Z badań Home Broker wynika, że w październiku przyszłego roku ceny mieszkań w największych miastach mogą być niższe o 3 proc. Na pesymistyczne nastroje w branży wpływa wysoka podaż nowych mieszkań, a także spora konkurencja między deweloperami, która dodatkowo zaniża ceny.

(gum)