Salonów prasowych Kolportera liczy 870 punktów, z czego 83 placówki działają właśnie pod marką Top Press.
Środa
26.10.2011
W październiku przybyło sklepów osiedlowych Dobry Wybór i samoobsługowych sklepów Top Press.
 

Flagowym okrętem największego dystrybutora prasy w Polsce jest sieć salonów prasowych Kolporter. Jednak oprócz niej operator ma też dwa inne koncepty.
Marka Dobry Wybór to propozycja dla partnerów chcących otworzyć własny sklep osiedlowy. Sieć liczy 15 punktów. Dotychczas były one otwierane na terenie dwóch województw – mazowieckiego i świętokrzyskiego. Dwie ostatnie placówki powstały 12 października już na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w Ełku.

– Chętnie podejmiemy współpracę z osobami, które mają doświadczenie w handlu artykułami spożywczymi. Poszukujemy również sklepów, chętnych do przyłączenia się do naszej sieci oraz podmiotów dysponujących lokalami sklepowymi do wynajęcia. Gwarantowane wynagrodzenie na poziomie 4,5 tys. zł netto miesięcznie, bez względu na wysokość obrotu to tylko jedna z korzyści, jakie oferujemy naszym partnerom – mówi Tomasz Brzeziński, dyrektor pionu Dobry Wybór Kolportera. – Dodatkowym przychodem jest prowizja od obrotu oraz wynagrodzenia dodatkowe, m.in. za przyjmowanie płatności za rachunki, czy udział w akcjach promocyjnych organizowanych przez producentów.

Kolporter rozwija też koncept samoobsługowych sklepów convenience Top Press. Placówki są bogatszą wersją tradycyjnych salonów prasowych. Zlokalizowane są w centrach handlowych, przy głównych ulicach miast, dworcach kolejowych, również w terminalach lotniczych i warszawskim metrze. W październiku trzy nowe Top Pressy otwarto w Zamościu, Ostrowie Wielkopolskim i Rzeszowie, a czwarty – w Pile – przeszedł remodelling. Obecnie sieć salonów prasowych Kolportera liczy 870 punktów, z czego 83 placówki działają właśnie pod marką Top Press.

(gum)