Groszek to sztandarowa marka franczyzowa Emperii.
Czwartek
27.10.2011
Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pozwolił Eurocashowi na przejęcie należącej do holdingu Emperia Grupy Tradis.
 

- Zgoda UOKiK na połączenie firm to ważna i dobra informacja, przede wszystkim dla tradycyjnego handlu detalicznego w Polsce. Dzięki zwiększeniu skali działania nasi klienci – niezależne sklepy detaliczne – zyskają silnego partnera w walce z szybko rosnącą konkurencją: sieciami hipermarketów i dyskontów – mówi Luis Amaral, prezes Eurocash.

Zgoda na fuzję nie jest jednak bezwarunkowa. Jeśli połączenie dojdzie do skutku, Eurocash będzie musiał w ciągu 12 miesięcy od przejęcia kontroli nad Tradisem wyzbyć się praw do 12 hurtowni. Chodzi o obiekty w Rykach, Gorzowie Wielkopolskim, Płońskim, Kopytowie, Brodnicy, Płocku, Zamościu, Łomży, Białej Podlaskiej, Kraśniku, Suwałkach i Ostrowcu Świętokrzyskim. Lokalizacje te stanowią ok. 3 proc. łącznej liczby placówek połączonej grupy i generują ok. 4 proc. obrotów Grupy Eurocash i Grupy Tradis. Dla szefa Eurocashu ich utrata nie stanowi jednak powodu do zmartwień.

- W dużej mierze chodzi o miejsca, w których struktury logistyczne obu firm się pokrywają. Pracowników placówek wskazanych przez UOKiK mogę zapewnić, że w miarę możliwości postaramy się dla nich znaleźć miejsca pracy w innych placówkach handlowych Grupy Eurocash, już istniejących lub planowanych w ramach rozwoju organicznego – mówi Amaral.

Eurocash czekał na orzeczenie UOKiK-u blisko 10 miesięcy, ale nawet teraz, gdy zostało ono wydane, losy fuzji nie są przesądzone. W międzyczasie bowiem z planów pozbycia się Tradisu zrezygnowała Emperia. Zdaniem jej zarządu Eurocash nie wywiązał się z postanowień umowy inwestycyjnej, zgodnie z którymi miał do 15 lipca 2011 roku przekazać lubelskiej spółce 926 mln zł w gotówce i akcjach własnych. Emperia wróciła więc do rozwijania sieci należących do Tradisu, utworzyła nowy koncept – Minutkę, a od Eurocashu zażądała do zapłaty umownego odszkodowania w wysokości 200 mln zł.

- Decyzja UOKiK w żaden sposób nie wpływa na realizowaną przez Emperię strategię. Jeszcze raz z całą stanowczością chcemy podkreślić, że umowa inwestycyjna z Eurocash już nie obowiązuje i wydanie dla Eurocash tej decyzji nie ma dla nas żadnego znaczenia - mówi Artur Kawa, prezes zarządu Emperia Holding.

Deklaracje szefa lubelskiej spółki nie robią jednak wrażenia na Luisie Amaralu, który zapowiada walkę o zamknięcie transakcji.

– Wezwiemy Emperia Holding do realizacji podpisanej na przełomie roku umowy inwestycyjnej. Umowa jest niezmiennie wiążąca, a my jesteśmy gotowi do jej realizacji na uzgodnionych w niej warunkach – mówi Luis Amaral.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Business Portfolio

Excellent article. Very interesting to read. I really love to read such a nice article. https://arynews.tv/en/

5 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

Some blogs give us extra knowledge about the particular Topic in which we are searching on the Internet and this is also one of those in which we can take some new ideas as...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Business Portfolio

Good One

5 wypowiedzi
ostatnia 21.07.2018
Twarda woda

There are lots of possessions to do with the superiority of hose down. Better toward discuss with the adjoining person by appointment in the flesh click for more: Expert Essay...

20 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Twarda woda

Water in various parts which differs in the measure of broke up mineral particles it contains. This decides if it is hard or delicate water. There are points of interest and...

20 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Blaski i cienie Eurocashu

Well, this time you come up with great initiative Kamil. K, Thanks for being the shout out for this matter, We are with you at DoDoPackaging.Com

8 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zmiana warty w Eurocashu

Grupa Eurocash jest jedną z największych grup, mam nadzieję, że będziecie dobrze. instagram trading

4 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Twarda woda

There are lots of but the purification method depends on the quality of water. Better to consult with the nearest person by visiting physically. assignment help

20 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018