Marta Wrzalik, franczyzobiorca Socatos.
Czwartek
01.12.2011
Marta Wrzalik miała wiele pomysłów na firmę. Prawie dwa lata temu zainwestowała w szkółkę piłkarską Socatots.
 

Franczyzobiorczyni rozpoczęła współpracę z siecią Socatots we wrześniu 2010. Wcześniej przez dziesięć lat pracowała na etacie – najpierw w sektorze IT, później w branży farmaceutycznej. Zrezygnowała, bo postanowiła w większym stopniu decydować o swoim życiu zawodowym i zacząć rozwijać się w innych dziedzinach.
– Nie widziałam już dla siebie perspektyw. Nie satysfakcjonowała mnie zmiana nazwy stanowiska na wizytówce. W pracy wykonywałam polecenia szefa, choć wiedziałam, że nie zawsze są słuszne. Chciałam to zmienić i zacząć robić rzeczy, które mają sens i rzeczywiście przynoszą efekty – opowiada Marta Wrzalik.
Od znajomych dowiedziała się o szkółkach Socatots, w których wspólnie z rodzicami ćwiczą dzieci od 6. miesiąca do 5. roku życia.
– Sama jestem mamą i bardzo dbam o prawidłowy rozwój moich dzieci. Kiedy szukałam zajęć dla mojej młodszej córki, wszędzie byłam odsyłana z kwitkiem, bo zajęcia były przeznaczone dla dzieci powyżej 5. roku życia – mówi Marta Wrzalik, która we Wrocławiu prowadzi osiem szkółek Socatots.

Cenna pomoc

Do współpracy z Socatots przekonały ją merytoryczne podstawy i międzynarodowe doświadczenie sieci. Dodatkowym atutem były gotowe narzędzia, wyposażenie i zasięg działań marketingowo-wizerunkowych. To, jak mówi, ogromna oszczędność czasu dla początkującego przedsiębiorcy.

– Franczyzobiorca otrzymuje sprawdzony produkt. Wszystko jest dopracowane i spójne. Choć była to moja pierwsza przygoda z franczyzą, to czułam, że mogę liczyć na wsparcie, bo wszyscy gramy do jednej bramki i mamy wspólny cel – wymienia.

Jak dodaje Marta Wrzalik wiedza i doświadczenie liczą się w tym biznesie podwójnie.
– Rodzice to wymagający klienci, dlatego wybierają tylko sprawdzone i pewne pomysły, którym mogą zaufać. Tu, podobnie jak w szkole, metoda nauczania musi mieć swoje podstawy, wiarygodne wyniki. To właśnie gwarantuje franczyza – podkreśla franczyzobiorczyni.

Socatots to autorska metoda treningowa, dlatego ogromną rolę pełnią tu szkolenia.
– Nasze zajęcia odbywają się według ściśle określonych zasad, które muszą znać zarówno trenerzy, jak i franczyzobiorcy. Wiedzę przekazuje franczyzodawca, czyli w naszym przypadku centrala w Szczecinie, gdzie dwa razy do roku odbywają się szkolenia – tłumaczy Marta Wrzalik.

Oprócz tego franczyzobiorcy z całego świata spotykają się w Anglii, gdzie biorą udział w szkoleniu prowadzonym przez Simona Clifforda, pomysłodawcę i twórcę Socatots.
– O udziale w szkoleniach w Leads decydujemy wspólnie z centralą. Uważam, że każdy przynajmniej raz powinien wziąć w nich udział – dodaje.

Zdobyć rodzica i trenera

Na świecie Socatots to metoda doskonale znana, za to w Polsce wciąż jeszcze nowa, dlatego pozyskanie nowych klientów wymaga pracy.
– W naszych zajęciach mogą brać udział nawet półroczne maluchy. Zdarza się, że rodzice mylą pojęcia i traktują to jak trening piłkarski. Inni z kolei nie wyobrażają sobie co można robić z dzieckiem, które jeszcze nawet nie chodzi. Ćwiczenia Socatots mają formę zabawy i dobrane są odpowiednio do wieku, tak aby usprawniły rozwój dziecka i budowały prawidłowe nawyki ruchowe – wyjaśnia Marta Wrzalik.

Marta Wrzalik jest zadowolona ze swojej decyzji o własnym biznesie. Zgadza się z teorią, że w grupie siła.
– Franczyza narzuca nam pewne zasady i ma swoje prawa. Dostosowanie się do nich to jednak niewysoka cena jak za gotową receptę na biznes – stwierdza i zapowiada nowe lokalizacje zajęć dla kolejnych grup.

Karolina Bałachowicz


POPULARNE NA FORUM

Online Assignment Help Australia

As you are in Austrilai, Prime assignment write my assignment for me is a well known service for students in america.

2 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Write My Essay Cheap

We provide high quality Marketing write my essay cheap Help and Marketing Help at very affordable prices. Simply fill in your order form to get the best essay Help Online...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biuro tłumaczeń - tłumaczenia techniczne

Cześć, znacie może jakieś biuro tłumaczeń ruda śląska która oferuje tłumaczenia techniczne najlepiej żebym mógł podejść z dokumentacją, bo potrzebuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Marketing Assignment Help

We offer high quality Marketing Assignment Help and Marketing Project Help at very affordable prices. Get the best grades with our Marketing Assignment Writing Service.

1 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Online Assignment Help Australia

Simply fill in your order form to get the best Assignment Help Online services. Our 24/7 support team help with Online Assignment Help Australia queries.

2 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Przedszkole czeka na start

hire Mass Texting service online distribution is very important for me and yours business to promote! Well the information must continue. Thank you so much to providing this...

5 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018
Franczyza British School

Polecam zapoznać się z artykułem na temat franchisingu z organami zagranicznymi http://vademecumzarzadzania.pl/firma/lqa/

7 wypowiedzi
ostatnia 05.07.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

Numerous understudies of UK don't have much information to take help and compose expositions. dissertation writing service

3 wypowiedzi
ostatnia 29.06.2018