18.11.2011

Najwyższy czas do Polski

Kalifornijska marka odzieżowa Time Out wkracza nad Wisłę.

W przyszłym roku firma zamierza otworzyć w naszym kraju 10 sklepów. Na razie najbliższe sklepy Time Out znajdują się w Czechach i na Słowacji. W sumie na świecie funkcjonuje ich 37, z czego 18 to sklepy partnerskie. Firma planuje rozwój w Polsce przez sieć franczyzowych salonów otwieranych w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców oraz równoległą sprzedaż w sklepach multibrandowych.

Sklep Time Out.

Potencjalny franczyzobiorca musi dysponować lokalem o powierzchni min. 150 m2 oraz kapitałem potrzebnym na jego adaptację.

- Miasta którymi na początku jesteśmy najbardziej zainteresowani to: Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Gdańsk, Łódź, Bydgoszcz, Katowice, Szczecin i Lublin – wymienia Agnieszka Bukowska-Kruczek z firmy Twin Concept przedstawiciela marki Time Out. - Co do rozwoju sieci w sklepach multibrandowych, to jesteśmy otwarci na propozycję współpracy z każdym klientem chcącym podnieść atrakcyjność oferty po przez sprzedaż produktów Time Out.

Potencjalny franczyzobiorca musi dysponować lokalem o powierzchni min. 150 m2 oraz kapitałem potrzebnym na jego adaptację. Koszt dostosowania sklepu zależy od jego powierzchni i stanu aktualnego i waha się od 250 do 600 euro za m2. Przystąpienie do marki zwolnione jest za to z opłat licencyjnych. Przedsiębiorca może liczyć dodatkowo na pełne depozytowe zatowarowanie sklepu, lokalne kampanie reklamowe oraz pomoc przy wyborze lokalizacji i negocjowaniu warunków najmu.

- Wsparcie sieci podczas negocjacji z najemcą ma duży wpływ na końcowy efekt ustaleń dotyczących warunków najmu – dodaje Agnieszka Bukowska Kruczek.- Właśnie dlatego od samego początku uczestniczymy w nich i dokładnie analizujemy potencjalne lokalizacje. Najczęściej wybieramy galerie handlowe, zwłaszcza te działające w miastach turystycznych.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora