Rozwojem sieci supermarketów spożywczych Simply Market i Simply City zarządza spółka Elea, która należy do gałęzi supermarketów francuskiej Grupy Auchan.
Poniedziałek
21.11.2011
Auchan zamierza w przyszłym roku uruchomić pierwsze franczyzowe Simply Markety.
 

W Polsce działają dziś 24 sklepy Simply Market. Do końca roku sieć ma powiększyć się o trzy kolejne supermarkety, zaś na 2012 zaplanowane jest otwarcie pierwszych sklepów franczyzowych.
- Sklepy Simply działają głównie w województwie mazowieckim i na południu Polski i właśnie na tych obszarach chcielibyśmy otworzyć pierwsze sklepy franczyzowe – mówi Yves Lierley, prezes zarządu Elea Polska. – Sklepy Simply Market prowadzone przez franczyzobiorców funkcjonują już w kilku krajach Europejskich. W Hiszpanii działają 123 sklepy franczyzowe, we Francji jest 270 supermarketów, a we Włoszech franczyzobiorcy prowadzą 1,7 tys. placówek.

Rozwojem sieci supermarketów spożywczych Simply Market i Simply City zarządza spółka Elea, która działa na polskim rynku od dziesięciu lat. Spółka należy do gałęzi supermarketów francuskiej Grupy Auchan Super, która jest obecna w sześciu krajach i prowadzi ponad 2,5 tys. sklepów własnych oraz stowarzyszonych.

Przyszły franczyzobiorca musi być właścicielem sklepu o powierzchni od 350 do 2 tys. m2. W jego zakresie leży dostosowanie placówki do wymagań konceptu Simply oraz prowadzenie sklepu zgodnie ze standardami sieci. Franczyzobiorca może korzystać z Centrali Zakupów Grupy Auchan, w której dostępne są produkty marek własnych Auchan oraz inne produkty spożywcze.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.