Rozwój przez franczyzę firma Metrohouse (wtedy jeszcze bez udziału spółki Partnerzy Nieruchomości) rozpoczęła w 2008 roku.
Czwartek
01.12.2011
Metrohouse chce podwoić liczbę franczyzowych biur nieruchomości. Realizacja planu zależy m.in. od tego, ilu niezrzeszonych agentów przyłączy się do sieci.
 

Spośród 53 zespołów handlowych działających w sieci Metrohouse & Partnerzy 28 funkcjonuje na zasadzie franczyzy, zaś pozostałe 25 to punkty własne. Spółka powstała w wyniku połączenia Metrohouse i Partnerzy Nieruchomości, zajmuje się pośrednictwem w sprzedaży, kupnie oraz wynajmie nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Firma jest obecna w 10 województwach w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców, a już wkrótce powiększy swój zasięg o nowe lokalizacje: Kalisz, Lublin, Częstochowę. Na początku 2012 powstaną natomiast biura w Białymstoku, Szczecinie i Rzeszowie.

- W przyszłym roku planujemy podwoić liczbę punktów franczyzowych. Od naszych partnerów oczekujemy zaangażowania, motywacji, doświadczenia w zarządzaniu zespołem oraz kapitału niezbędnego do uruchomienia biznesu, który wynosi ok. 50 tys. zł. Środki te pokryją opłatę licencyjną (15 tys. zł), wyposażenie biura i rezerwę finansową na pierwszy okres działalności firmy – wymienia Dorota Gierach-Nowak, dyrektor działu franczyzy Metrohouse & Partnerzy SA.

Optymalna wielkość biura to 60 m2. Pożądane są lokale, które mieszczą się na parterze budynku znajdującego się przy ruchliwym ciągu komunikacyjnym. Biuro może również być otwarte w formie „wyspy” w galerii handlowej. Franczyzodawca gwarantuje dostęp do systemu CRM, szkolenia, wizualizację wewnętrzną i zewnętrzną lokalu. Metrohouse pobiera comiesięczną opłatę franczyzową na poziomie 8 proc. obrotu. Szacowany okres zwrotu inwestycji wynosi jeden rok.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

24 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Wiosna należy do pośredników

People of the internet are pleased with the work that goes on here. All the writers here do a wonderful writing job and they have earned the respect of hundreds of thousands of...

24 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Nice blog post published here. The writer has definitely improved over the past few months and this post is a proof of that. I would love to see some more blog posts as good as...

24 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post! We love the content and have shared this with our social media network! Appreciated from the hotel digital marketing agency.

24 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Wiosna należy do pośredników

A lot of people have been disappointed with your work here lately, and it's clear to see why. You don't seem to put as much effort into your articles as you used to and that's...

24 wypowiedzi
ostatnia 10.06.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Trzeba poszukać kogoś w internecie. To jest raczej niszowa branża. ___________________ Pisanie prac magisterskich - ogłoszenia

4 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną PRB ADAM budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo dobrze firma...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną http://www.prb-adam.pl budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018