Zarządzająca marketami Intermarché i Bricomarché Grupa Muszkieterów to zrzeszenie ponad 190 niezależnych przedsiębiorców.
Piątek
02.12.2011
Intermarché otwiera supermarket w Złocieńcu, a zarządzająca siecią Grupa Muszkieterów zgarnia branżowe wyróżnienia.
 

24 listopada sieć supermarketów spożywczych Intermarché powiększyła się o punkt w Złocieńcu. Sklep w liczącym nieco ponad 1,3 tys. mieszkańców miejscowości to 21 placówka tej marki w województwie zachodnio-pomorskim. Supermarket działa na powierzchni 1,2 tys. m2 i oferuje klientom wybór 16 tys. różnego rodzaju artykułów spożywczo-przemysłowych. Nowe Intermarché zatrudnia 46 osób.

Zarządzająca sieciami Intermarché i Bricomarché Grupa Muszkieterów może mieć powody do zadowolenia. Stowarzyszenie ponad 190 niezależnych przedsiębiorców ma za sobą owocne lata ekspansji na polskim rynku. Przed kilkoma miesiącami Intermarché została wybrana przez producentów Siecią Detaliczną Roku 2010. Dostawcy oceniali współpracę w zakresie planowania rozwoju biznesu, wspólnego ustalania akcji promocyjnych, logistykę, warunki i terminy płatności oraz politykę cenową.

Intermarché docenili też klienci. Jak podaje firma badawcza Nielsen, francuska sieć jest numerem jeden wśród sklepów, w których zdaniem klientów warto robić zakupy. Odsetek osób, które kiedykolwiek odwiedziły Intermarché przekracza 90 proc.

Z raportu PMR wynika, że w najbliższym czasie rynek spożywczy utrzyma kilkuprocentową dynamikę wzrostu, a w 2013 roku osiągnie wartość 280 mld zł. Kolejne lata mogą więc okazać się dla Muszkieterów równie udane, jak minione.

(gum)